برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

کاهش ۲۰ درصدی سرقت‌ها از ابتدای امسال در گلستان

منبع
مهر
بروزرسانی
کاهش ۲۰ درصدی سرقت‌ها از ابتدای امسال در گلستان

مهر/ رئیس کل دادگستری گلستان از کاهش ۲۰ درصدی سرقت ها از ابتدای امسال تا کنون در این استان خبر داد.

حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای استانی پیشگیری از وقوع جرم استان اظهار کرد: خوشبختانه مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه‌های مرتبط در استان امسال شاهد کاهش ۴۱ درصدی تصادفات در استان هستیم و اقدامات ملموس و مشهود اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و مدیریت جهادی آن اداره است.
وی با اشاره به اینکه توسعه راه‌ها بستر اصلی توسعه اقتصادی استان است، افزود: نا ایمن بودن جاده‌ها در سال‌های اخیر ضربه زیادی به اقتصاد استان به ویژه در بخش گردشگری وارد کرده است.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قبلاً مسیر تردد زائران رضوی جاده شمال و گلستان بود اما به علت ناایمن بودن جاده‌ها در سال‌های اخیر، تردد از این مسیر کاهش پیدا کرده است.
آسیابی با بیان اینکه فرهنگ ترافیکی استان نیازمند ارتقا است از رسانه‌ها خواست: برای کمک به ارتقای فرهنگ ترافیکی و کاهش تصادفات جاده‌ای پای کار بیایند.
وی در ادامه از کاهش ۲۰ درصدی سرقت از ابتدای امسال هم خبر داد و گفت: سال گذشته نیز جز سه استانی بودیم که در کشور کاهش سرقت داشتیم.
رئیس کل دادگستری گلستان، کاهش وقوع سرقت را نتیجه اقدام جهادی و مشترک قضائی و انتظامی استان عنوان کرد و گفت: مجازات‌های قاطع و سختگیری در اعطای مرخصی نسبت به سارقین در اعطای تسهیلات مرخصی در دستور کار دادگستری استان است و ادامه خواهد داشت.
عابران‌پیاده و موتورسواران، در صدر تلفات جاده‌ای
سرهنگ شهرکی، رئیس پلیس راه استان هم در این جلسه با بیان اینکه بیشتر تلفات جاده‌ای استان را عابران‌پیاده و موتورسیکلت سواران تشکیل می‌دهند، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۳۹۷ دستگاه خودرو و موتورسیکلت که تخلفات حادثه ساز داشتند توقیف شد.
وی گفت: جاده‌های نوار شمالی استان نیازمند توجه بیشتر است.
شناسایی ۹۵ نقطه حادثه خیز در گلستان
عادل مصدقی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان هم در این جلسه با اشاره به شناسایی ۹۵ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان گفت: از سال گذشته تاکنون ۴۹ نقطه حادثه خیز ایمن سازی شد.
در جلسه امروز از دادستان‌ها و فرماندهان انتظامی شهرستان‌های گالیکش، مینودشت و کلاله که بیشترین کاهش سرقت در استان داشتند قدردانی شد.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today