برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

برخورد پلیس فتای بوشهر با گردانندگان صفحات مجرمانه پیکرتراشی

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
برخورد پلیس فتای بوشهر با گردانندگان صفحات مجرمانه پیکرتراشی

صدا و سیما/ فرمانده انتظامی استان بوشهر از احضار و دستگیری برخی اشخاص که در قالب پیکرتراشی و جراحی زیبایی، محتوا‌های حریم خصوصی مراجعه‌کنندگان را در فضای مجازی منتشر می‌کردند، خبر داد.

سردار حیدر سوسنی، فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار کرد: در دو هفته اخیر و همزمان با اجرای طرح نور در فضای مجازی، گردانندگان چندین صفحه اینستاگرامی که دو نفر از آنها پزشک و فردی دیگر هم در قالب دستیار پزشک اقدام به تصویر برداری از مشتریان خود کرده و برای جذب مشتری و افزایش درآمد با همکاری بلاگر‌ها در فضای مجازی منتشر می‌کردند، شناسایی شدند.
وی افزود: با توجه به احتمال اطلاع نداشتن یا رضایت مراجعه‌کنندگان از انتشار تصاویر آنها در فضای مجازی، کارشناسان سایبری پلیس فتا شناسایی و برخورد متناسب قانونی با انتشار دهندگان تصاویر را در دستور کار قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر ادامه داد: با هماهنگی قضایی و پس از تکمیل شدن تحقیقات از متهمان، حذف محتوا‌های مجرمانه و سالم‌سازی صفحات یا مسدودسازی تعدادی از این تارنما‌های مجرمانه، پرونده‌های تشکیل شده برای تصمیم‌گیری به مراجع قضایی ارسال شد.
سردار سوسنی تاکید کرد: پلیس فتا بر حسب قانون برای صیانت از حریم خصوصی و آبروی کاربران در فضای مجازی و تامین امنیت و آرامش همه اقشار جامعه به‌خصوص خانواده‎ها، پایش شبانه‌روزی فضای مجازی را با هم‌افزایی سایر دستگاه‌های مرتبط در اولویت ماموریتی خود قرار داده و با مجرمان سایبری به‌ویژه شبکه‌های سازمان یافته مجرمانه برخوردی قاطعانه، قانونمند و بازدارنده خواهد داشت.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar