برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

ناوگان ماشین‌آلات راهداری کرمانشاه نوسازی می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
ناوگان ماشین‌آلات راهداری کرمانشاه نوسازی می‌شود

ایرنا/ مدیرکل راهداری کرمانشاه با اشاره به ۴۸۱ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک راهداری که بخش زیادی از آن فرسوده است، گفت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمانشاه تامین ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار به این بخش تصوب شد و مقرر شده که از سوی وزارت راه و شهرسازی نیز چهار هزار میلیارد ریال به راهداری استان اختصاص یابد.

سیدشهرام کهریزی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در این ارتباط توضیح داد: میانگین عمر ادوات راهداری استان کرمانشاه ۳۵ سال است و بخش قابل توجهی از این ادوات، دچار فرسودگی شده‌ و در دست تعمیر و یا زمین‌گیر است.
وی گفت: با حمایت استاندار کرمانشاه، مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای نوسازی ناوگان ماشین آلات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه تصویب شد.
کهریزی ادامه داد: خوشبختانه با رایزنی‌ها و پیگیری های صورت گرفته که طی هفته گذشته با مهندس امانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی داشتیم، مقرر شد در صورتی که استان ۲ هزار میلیارد ریال برای امر بازسازی ناوگان ماشین آلات راهداری اختصاص دهد، وزارت راه و شهرسازی هم ۲ برابر این مبلغ یعنی چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در اختیار استان کرمانشاه قرار خواهد داد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه گفت: در مجموع با ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار، بخش قابل توجهی از ماشین آلات اداره کل در سال‌جاری نوسازی می شود.
کهریزی اضافه کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نقشی محوری و مهمی در مواقع اضطراری مانند حوادث غیرمترقبه و بحران‌های احتمالی مثل سیل و زلزله دارد و در اینگونه مواقع همیشه به عنوان یک بازوی توانمند یاری دهنده و پشتیبان دستگاه‌های اجرایی و مدیریت بحران استان بوده است.
وی یادآور شد: متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و شرایط اقتصادی موجود، طی سال‌های اخیر امکان نوسازی این ناوگان برای استان امکان پذیر نبوده و در شرایط فعلی با مشکلات جدی مواجه هستیم.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today