برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

کاهش میزان فوتی‌های تصادفات در زنجان

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کاهش میزان فوتی‌های تصادفات در زنجان

ایرنا/ رئیس اداره ایمنی راهداری زنجان از کاهش حدود ۳۷.۵ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی استان در ایام نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

اعظم محمدی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی بتوانیم شاهد سیر نزولی آمار مصدومان و تلفات حوادث رانندگی باشیم.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان به آمار تلفات تصادفات در ایام نوروز بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: امسال در ایام نوروز در تصادفات جاده‌ای شاهد کاهش ۳۷.۵ درصدی فوتی‌ها بودیم.
وی اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در قالب پویش «چشم به راهیم» را در کمک به ماندگاری و توقف هرچند کوتاه مسافران و ایجاد نشاط در کاهش سوانح جاده‌ای و خسارت‌های ناشی از آن تاثیرگذار دانست.
محمدی وضعیت فوتی‌های حوادث جاده‌ای را در چند سال اخیر بسیار نامناسب دانست و گفت: با اقدامات جامع از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص فرهنگ‌سازی که در چند سال اخیر شاهد آن هستیم آمار فوتی‌ها نسبت به سال قبل روند کاهشی را طی می‌کند.
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اجرای پویش همراهان سفر ایمن را در بهبود عملکرد و رفتارهای ترافیکی کاربران موثر ارزیابی کرد و گفت:‌ مولفه‌های موثر در کاهش حوادث، مصدومیت‌ها و تلفات را شناسایی کرده و می‌دانیم که چه اقدامی باید در حوزه‌های مختلف از جمله راه‌ها، وسایل نقلیه و عامل انسانی انجام دهیم.
وی با تاکید بر نقش عامل انسانی در وقوع حوادث از جمله حوادث رانندگی، گفت:‌ همه تلاش ما بر این است تا از وقوع حوادث و سوانح پیشگیری کنیم بنابراین باید اشتراک عمل و هم‌اندیشی برای اصلاح رفتار کاربران و عامل انسانی در تصادفات وجود داشته باشد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today