برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

ارائه آمار دقیق کشته‌شدگان سیل مشهد بعد از تأیید پزشک قانونی

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ارائه آمار دقیق کشته‌شدگان سیل مشهد بعد از تأیید پزشک قانونی

ایسنا/ سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: اینکه فوت شدن فردی را به سیل نسبت دهیم باید ابتدا توسط پزشکی قانونی تأیید و سپس اعلام شود.

رضا عباسی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به حجم بارش ۳۸ میلی‌متری در مشهد آب افتادگی‌های قابل توجهی را در معابر عمومی سطح شهر داشتیم.

وی اظهار کرد: به جز دو منطقه از جمله سیدی و میدان انقلاب که حجم آب در این میدان بسیار زیاد است و احتمالاً زمان زیادی طول خواهد کشید تا تخلیه شود وضعیت در سایر مناطق تا حدودی پایدار شده است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در منطقه سیدی به ۵۰ واحد مسکونی آب افتادگی داشته‌ایم، تصریح کرد: اکیپ‌های جمعیت هلال احمر و شهرداری در حال تخلیه آب هستند، البته چند واحدی هم در این منطقه تخریب شده‌اند.

وی وضعیت شبکه‌های آب و برق و گاز را پایدار و بدون مشکل اعلام کرد و گفت: اگر چه مدت‌ زمانی برای برق مشهد مشکل پیش آمد اما با حضور اکیپ و عوامل شرکت برق مشکل رفع شد.

عباسی ادامه داد: بیشترین مشکلی که در سطح شهر مشهد با آن مواجه بودیم وضعیت ترافیک بود که متأسفانه با توجه به حجم زیاد خودروها و ترافیک سنگین ارائه خدمات توسط عوامل اکیپ‌های امدادرسان با مشکل مواجه شده بود.

وی در همین خصوص گفت: با توجه به اینکه سامانه بارشی تا شامگاه یکشنبه در استان استقرار دارد از عموم شهروندان مشهدی درخواست داریم از ترددهای غیر ضروری به جد پرهیز کنند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه بارشی در روز جمعه مقداری تقویت خواهد شد، تأکید کرد: شهروندان از ترددهای غیر ضروری پرهیز کنند تا اگر مجدد با چنین حجم آبی مواجه شدیم عوامل امدادی بتوانند در حداقل زمان ممکن خود را به نقاط مشکل‌دار برسانند و خدمات لازم را ارائه دهند.

وی در ادامه به آخرین وضعیت افراد مفقود و کشته‌شدگان در سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: برای ارائه آمار مفقودشدگان و کشته‌شدگان باید بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد، اینکه فوت شدن فردی را به سیل نسبت دهیم باید ابتدا توسط پزشکی قانونی تأیید و اعلام شود.

عباسی با بیان اینکه تا این لحظه در طرقبه شاندیز دو نفر و همچنین در شهر مشهد دو نفر نیز مفقودی داریم، عنوان کرد: هر چند اجساد مفقود شده‌های شهر مشهد پیدا شده‌اند اما باید توسط پزشک قانونی علت دقیق فوت محرز و اعلام شود.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان فریمان از چهار نفر مفقود شده تاکنون فقط یک نفر پیدا شده است، گفت: اگر چه افرادی در سیلاب اخیر مفقود و کشته شده‌اند اما باید بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان فریمان به دلیل آب‌افتادگی در سه روستا مردم به مناطق بالادست و منازل اقوام و بستگانشان انتقال داده شده‌اند، اذعان کرد: تاکنون اسکان اضطراری را در سطح استان نداشته‌ایم.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره