برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب وزارت نفت به آذربایجان شرقی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب وزارت نفت به آذربایجان شرقی

باشگاه خبرنگاران/ استاندار آذربایجان شرقی از صدور دستور وزیر نفت برای تسریع در پرداخت اعتبارات مصوب این وزارتخانه در جریان سفر دوم رئیس جمهور به استان خبر داد.

علیرضا رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دیدار روز گذشته خود با وزیر نفت اظهار کرد: در این دیدار موضوع اعتبارات مصوب دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مطرح شد که ۵۵۵ میلیارد تومان از این اعتبارات سهم وزارت نفت بود.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: از این مبلغ تاکنون ۳۸ میلیارد تومان پرداخت شده است و با توجه به محدود بودن فصل کاری در استان درخواست ما از وزیر نفت تسریع در پرداخت حداقل ۵۰ درصد از تعهد آن وزارتخانه بود.
وی با عنوان اینکه این اعتبارات برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام استان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی هزینه می‌شود گفت: وزیر نفت در این دیدار دستور اقدام فوری و تسریع در پرداخت سهمیه این وزارتخانه از اعتبارات مصوب سفر استانی را صادر کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پروژه‌های مشمول این اعتبارات اکثراً در نقاط محروم استان قرار دارند افزود: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و احداث مدارس در استان با ۳۰۰ میلیارد تومان و احداث و تکمیل مدارس شهرستان چاراویماق با ۷۰ میلیارد تومان از جمله این پروژه‌ها هستند.
رحمتی گفت: احداث مرکز آموزشی و فرهنگی شهر تبریز با ۲۰ میلیارد تومان، تکمیل و تجهیز مراکز فرهنگی هنری و کتابخانه‌های استان با ۱۰۰ میلیارد تومان، احداث و تجهیز منازل مسکونی و تامین جهیزیه و تجهیزات توان‌بخشی مددجویان بهزیستی با ۴۰ میلیارد تومان و احداث دو باب سالن ورزشی چندمنظوره در شهرستان چاراویماق با ۵۰ میلیارد تومان دیگر پروژه‌های مصوب برای تخصیص اعتبار از سوی وزارت نفت هستند.
به دنبال دیدار استاندار آذربایجان شرقی با وزیر نفت و دستور وزیر برای پرداخت سهم این وزارتخانه از اعتبارات سفر استانی رئیس جمهور جلسه‌ای با حضور استاندار و مسئولان استانی مرتبط برای نحوه تخصیص این اعتبار به پروژه‌های مصوب تشکیل شد.
استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: هر زمان دستگاه‌های مشمول صورت وضعیت پروژه‌ها به وزارت نفت ارائه کنند اعتبار در طول ۱۴ روز به آنها تخصیص خواهد یافت.
رحمتی تاکید کرد: این اعتبارات با ارائه برنامه از سوی سازمان‌های مشمول باید حداکثر تا آذرماه هزینه شود و‌ مدیران گزارش پیشرفت فیزیکی و صورت وضعیت ماهانه را ارائه کنند.
وی خطاب به مدیران اجرایی گفت: با توجه به اینکه پرداخت اعتبارات وزارت نفت به صورت نقدی است لازم فعالیت‌های عمرانی را دو نوبتی کار کنید تا مهرماه افتتاح شوند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today