برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

گره کور احداث پارک بانوان شهر فارسان کجاست؟

منبع
ايمنا
بروزرسانی
گره کور احداث پارک بانوان شهر فارسان کجاست؟

ایمنا/ احداث پارک بانوان در شهر فارسان یکی از مطالبات مردم این شهر است که ۲۰ سال از آن می‌گذرد و با آن که در سفر رئیس‌جمهور اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است اما هنوز این طرح اندر خم یک کوچه است.

مهری امینی، رئیس شورای اسلامی شهرستان فارسان با اشاره به مطالبه بیست ساله مردم این شهر جهت احداث پارک بانوان اظهار می‌کند: طبق مصوبه سفر رئیس‌جمهور باید در مرکز شهرستان فارسان، جونقان و بابا حیدر سه پارک بانوان احداث شود، اما متأسفانه هنوز مدیریت شهری زمینی برای این موضوع در نظر نگرفته است.

وی می‌افزاید: با توجه به موضوع عفاف و حجاب و نیاز بانوان شهر فارسان به فضای ایمن و مناسب جهت ایجاد فضای فرهنگی ورزشی و همچنین احداث بازارچه بانوان جهت عرضه محصولات تولیدی بانوان توانمند شهر، نیاز به احداث پارک بانوان بیش از پیش ضروری است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان فارسان با اشاره بر این‌که مدیریت شهری فارسان هیچ‌گونه اقدامی در جهت احداث پارک بانوان انجام نداده است، تصریح کرد: اگر زمینی توسط شورا و شهردار در نظر گرفته نشود، امکان تخصیص بودجه وجود ندارد.

تخصیص اعتبار در گرو تعیین مکان

سیدهادی صالحی فرماندار شهرستان فارسان نیز با بیان این‌که شهرداری‌ها موظف هستند در طرح تفصیلی برای پارک بانوان مکانی را مشخص کنند، اظهار می‌کند: شهرداری فارسان باید نقطه جغرافیایی پارک بانوان را مشخص و به فرمانداری اعلام کند تا مراحل بعدی صورت بگیرد.

وی با این‌که در مصوبات مقدماتی سفر رئیس‌جمهور برای سه نقطه یعنی فارسان، باباحیدر و جونقان پارک بانوان در نظر گرفته شده است، می‌افزاید: اما مصوبه مربوط به پارک‌های بانوان شهرستان فارسان تاکنون به‌صورت قطعی اعلام نشده است.

فرماندار فارسان می‌گوید: مکان‌یابی پارک بانوان در شهر جونقان مشخص شده است، اما در شهر باباحیدر با توجه به توپوگرافی شهر هنوز نقطه‌ای مشخص نشده است.

صالحی ادامه می‌دهد: تعیین مکان برای پارک بانوان در شهر فارسان یک سری پیشرفت‌ها داشت اما اختلاف نظرها موجب توقف این طرح شد.

وی تصریح می‌کند: در صورت نبود مکان‌یابی برای پارک بانوان در دو شهر فارسان و باباحیدر در زمان مشخص، تخصیص بودجه‌ای صورت نخواهد گرفت و شهرهایی در اولویت قرار خواهند گرفت که مکان مشخصی را در نظر گرفته باشند.

فرماندار فارسان تاکید می‌کند: نگاه فرمانداری این است که این پارک باید در مرکز شهرستان ایجاد شود و به محض تعیین مکان، فرمانداری از همه ظرفیت شهرستان برای ایجاد این پارک استفاده خواهد کرد.

فاز اول پارک بانوان شهر فارسان نیازمند ۵ میلیارد تومان است

مهدی امیریان، شهردار فارسان نیز با بیان اینکه پارک بانوان یک فضا با ویژگی‌های خاص خودش را می‌خواهد، اظهار می‌کند: چند نقطه مدنظر شهرداری است و حتی یکی از این مکان‌ها در مالکیت شهرداری است و نیاز به تملک هم ندارد.

وی با بیان اینکه این مکان اکثر ویژگی‌ها برای احداث پارک بانوان را داراست و حتی مقداری از زیر ساخت‌های آن نیز آماده شده است، ادامه می‌دهد: شهرداری اهتمام لازم برای ایجاد این پارک با توجه به ضرورت‌های موجود را دارد، اما تاکنون هیچ ابلاغی در خصوص تخصیص بودجه این پارک صورت نگرفته است، برای انجام فاز اول پارک بانوان شهر فارسان حداقل پنج میلیارد تومان نیاز است.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday