ایسنا/فرماندار کنارک در جریان بازدید از صید لانگ لاین گفت: صید لانگ لاین زمینه ساز مصرف تازه خوری ماهی در بسیاری از کشورها شده و ماهی صید شده با این روش با قیمت بالایی خریداری و عرضه می‌شود.
حمید الدین یوسفی در بازدید از اسکله صیادی در بندر کنارک اظهار کرد: نظارت بر صید نوین لانگ لاین (صید با قلاب) در آب‌های ساحلی بسیار اهمیت دارد و افزایش چنین روش‌هایی در زنده نگه داری و فروش با کیفیت ماهی بسیار مؤثر است.
وی صرفه اقتصادی در این روش را مفید دانست و افزود: صید با قلاب از سیاست‌ها و روش‌های مورد حمایت و استقبال سازمان شیلات ایران است که در این روش صید ماهی به صورت انتخابی انجام و پس از انجام خون‌گیری و سردسازی در شناور با بالاترین کیفیت به ساحل انتقال می‌یابد.
همچنین صیادان نیز در این بازدید پیرامون مسائل مربوط به سوخت فصل مونسون؛ مباحثی را با فرماندار مطرح کردند.
در ادامه فرماندار کنارک تاکید کرد: این موضوع به فوریت پیگیری می‌شود تا در فصل صید و صیادی، صیادان متضرر نشوند.
حمید الدین یوسفی افزود: رفع مشکلات صیادان به دلیل گستردگی این حوزه در زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم بیشتر خانوارهای کنارکی یکی از اولویت‌های کاری دستگاه‌های متولی است.
آرش ثنائی رئیس شیلات کنارک نیز در ادامه گفت: این عامل زمینه ساز مصرف تازه خوری ماهی در بسیاری از کشورها شده و این نوع ماهی با قیمت بالایی خریداری و عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی برای صیادان در این روش در نظر گرفته شده است تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده در چند سال اخیر توسط سازمان شیلات ایران و برگزاری کارگاه‌های آموزشی صید با قلاب و با بهره گیری از تجارب معتمدین و مروجین جامعه صیادی و بازدید منظم کارشناسان اداره کل شیلات گام‌های مهمی برای ترویج این روش صید برداشته شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: صنعت ماهی در جنوب سیستان و بلوچستان بسیار پر رونق است به طوری که چابهار و کنارک رتبه برتر صید کشور را به خود اختصاص داده اند و صیادان باید همه روش‌های ماهی گیری را آموخته باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c