جماران/ رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: امواج پایدار و جوی آرام همراه با افزایش تدریجی دما در آذربایجان‌غربی حاکم شده است.
اردلان محمدپور اظهار داشت: با استقرار این جریان‌های پایدار، روند افزایش دمای هوا در آذربایجان‌غربی از ۲ روز گذشته شروع شده و هوای استان به تدریج به سوی گرمای تابستانی سوق پیدا کرده است.
وی ادامه داد: این افزایش دمای هوا در آذربایجان‌غربی شامل افزایش در دمای شبانه و دمای روزانه بوده که افزایش در اواسط روز بیشتر احساس می‌شود.
وی اضافه کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده پایداری هوا و جوی آرام برای امروز و فردا در آسمان آذربایجان‌غربی است که دمای هوا را به طور میانگین تا پنج درجه نسبت به هفته گذشته افزایش می‌دهد.
رییس اداره هواشناسی مهاباد با اشاره به خارج شدن عبور بادهای شمالی از منطقه اظهار داشت: در شبانه روز گذشته شهرهای شاهین‌دژ و اشنویه به ترتیب با سرعت باد ۵۴ و ۴۷ کیلومتر بر ساعت بیشترین وزش باد را داشته‌اند.
محمدپور اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته تکاب با حداقل دمای ۱۱ درجه سانتی‌گراد سردترین و پلدشت با حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقاط استان بود.
وی بیان کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه / مرکز استان / بین ۱۴ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد و دمای هوای مهاباد بین ۱۸ و ۳۶ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.
آذربایجان‌غربی در یک منطقه کوهستانی با میانگین بارش سالانه ۳۴۰ میلیمتر بارندگی واقع شده و از اواسط خردادماه به تدریج دمای هوا افزایش می‌یابد و این افزایش دما تا اواخر شهریور تداوم خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today
آخرین خبر آذربایجان غربی در سروش :
http://sapp.ir/Wazerbaijan.Online
آخرین خبر آذربایجان غربی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160890880Cb0c2e5d16b