آخرین خبر/ 90 کیلومتر از راه های خراسان جنوبی تا پایان سال دو بانده می شود.
جعفری مدیر کل راه و شهرسازی استان در جلسه بررسی وضعیت راه های خراسان جنوبی از فعالیت پیمانکاران برای دو بانده کردن محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت : هزار و 865 کیلومتر از راه های خراسان جنوبی نیازمند دوبانده شدن است که تا کنون 564 کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل شده است و 90 کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال آماده می شود.
میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم در این جلسه با تاکید بر موقعیت خراسان جنوبی به عنوان کریدور بین المللی و داخلی و ضرورت بهره گیری از این فرصت گفت : با بهسازی راه ها می توان آرامش خاطر مسافران و گردشگران را فراهم و از مزیت های راه ها برای رونق اقتصادی استان استفاده کرد.
شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی نیز گفت : برای ایمن سازی در 6 محور اصلی مواصلاتی استان بیش از 65 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی همچنین با اشاره به اینکه جان باختن 9 نفر در تصادفات دو روز گذشته در استان که 6 نفر آن در جاده های شهرستان طبس بوده اند، گفت: 25 درصد تلفات جاده ای استان در طبس بوده است که دلیل آن نبود نور ، سامانه هوشمند و استراحتگاه به تعداد کافی در محورهای مواصلاتی این شهرستان است.
رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هم گفت: این سازمان آمادگی دارد در صورت اختصاص فضای مناسب با کمک تعاونی های روستایی در نزدیکی شهرها و روستاها استراحتگاه های بومی ایجاد کند.
در پایان مقرر شد تا یک ماه آینده طرح جامع زیرساخت حمل و نقلی استان بررسی و ارائه شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7