ایرنامحسن قوی بیان افزود: تا کنون و بعد از خسارت به هشت هزار و ۲۶۲ واحد مسکونی ناشی از بارندگی فروردین امسال، حدود ۶۶۰ متقاضی در مرحله انعقاد قرارداد برای دریافت تسهیلات بانکی در استان اصفهان هستند.
وی تصریح کرد: کمک بلاعوض برای اجاره منزل و اسکان به ۳۶ خانوار که منازل مسکونی خود را بر اثر سیل بطور کامل از دست داده بودند، پرداخت شد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: متقاضیان تسهیلات پس از انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل و بر حسب پیشرفت کار، می‌توانند از وام‌های بلاعوض برخوردار شوند.
وی بیان کرد: کار اجرایی برای احداث واحدهای مسکونی در شهرستان‌های سمیرم و فریدونشهر، بوئین ومیاندشت و منطقه پشت کوه که جزو مناطق سردسیر استان هستند شروع شده و روند کار راضی کننده است.
قوی بیان ادامه داد: با همکاری خوب بانک‌های عامل، کار احداث واحدهای مسکونی سرعت بیشتری می یابد.
وی تصریح کرد: عملیات تعمیر ۲ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرستان پلدختر وضعیت خیلی خوبی دارد و تا پایان تیرماه به اتمام می‌رسد.
قوی بیان خاطرنشان کرد: برای واحدهای احداثی هم که در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار داشتند، زمین در شهرستان پلدختر پیش بینی شده و آماده سازی و در حال واگذاری به متقاضیان و معرفی به شهرداری برای تهیه پروانه ساختمانی است.
وی اضافه کرد: احداث و تعمیر واحدهای مسکونی چند روستا در شهرستان پلدختر به استان اصفهان واگذار شده که برای همه این واحدها که در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار داشتند زمین تهیه شده و در حال آماده سازی و اجرای فونداسیون هستند.
بارش باران و جریان سیلاب ابتدای امسال به هشت هزار و ۲۶۲ واحد مسکونی شهری و روستایی این استان خسارت زد.
از این تعداد خانه آسیب دیده پنج هزار و ۷۷۶ واحد مسکونی در مناطق روستایی و ۲ هزار و ۴۸۶ واحد شهری دچار خسارت شده که نیاز به بهسازی دارند.
از این تعداد ۲ هزار و ۲۲۳ واحد تخریبی و ۶ هزار و ۲۲۳ واحد نیاز به مرمت و بازسازی دارد.
یکهزار و ۶۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای مرمت و بازسازی این واحدها مورد نیاز است.
۴۰۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۶۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض معیشتی به مالکان این واحدها پرداخت می‌شود.
در پی بارش‌های بهاره وجاری شدن سیل بخش‌هایی از مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان‌های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خورو بیابانک و نائین و شهرستان‌های غرب استان اصفهان آسیب دیدند.
استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد و دارای بیش از یکهزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18