تسنیم/مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون ۳۱ هزار و ۶۵۷ واحد مسکن مهر در استان تکمیل و واگذار شده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۲ هزار و ۳۲ واحد مسکونی مهر استان بوشهر امسال تکمیل و واگذار می‌شود.
فرزاد رستمی پیش ازظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی محلات هدف استان بوشهر به وضعیت مسکن مهر در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: 34 هزار و 715 واحد مسکون مهر در استان بوشهر اجرایی شد که تاکنون 31 هزار و 657 واحد آن تکمیل و واگذار شده است.
وی، با بیان اینکه تکمیل 2 هزار و 660 واحد مسکن مهر در شهرهای استان بوشهر باقیمانده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی 2 هزار و 32 واحد مسکونی مهر استان بوشهر امسال افتتاح و واگذار و 528 واحد دیگر سال آینده تکمیل می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر از وجود 12 شهر دارای محلات ناکارآمد خبر داد و خاطر نشان کرد: محلات ناکارآمد این شهرها دارای یک‌هزار و 685 هکتار است که 183 هزار نفر جمعیت در آن ساکن است.
رستمی از سکونت 30 درصد جمعیت 12 شهر استان بوشهر در محلات ناکارآمد شهری خبر داد و بیان کرد افزود: 11 محله برای دو شهر بوشهر و برازجان در اجرای طرح‌های روبنایی و زیرساختی تعیین شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های نوسازی مسکونی در بافت فرسوده تصریح کرد: تاکنون 378 پروانه برای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده صادر شده که یک‌هزار 590 واحد مسکونی احیاء می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهربا تاکید بر تسریع اجرای پروژه‌های تبصره 18 توسط دستگاه‌های اجرایی افزود: اعمال تخفیف صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری‌ها به ویژه شهرداری بوشهر باید مورد توجه قرار بگیرد.
رستمی، با اشاره به اجرای پروژه در بافت‌های ناکارآمد شهری خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه‌ها در بخش‌های دیوار حفاظتی، سرای محله، چمن مصنوعی ورزشی، سالن ورزشی، زیرساخت‌های عمران شهری، فضای بهداشتی، درمانی و آموزشی 41 میلیارد ریال مصوب شده است.
وی، با بیان اینکه 12.3 میلیارد ریال از پروژه‌ها در بافت ناکارآمد شهری برازجان مصوب شده است گفت: برای شهر بوشهر 20 میلیارد ریال و شهر خورموج 8.7 میلیارد ریال مصوب شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22