ایرنا/ محمد غزنویان روز دوشنبه در مصاحبه ای بیان داشت: اولویت شرکت آب و فاضلاب روستایی تأمین آب شرب و مصرف مجاز یک خانوار چهار نفره در ماه، ۲۵ متر مکعب است.
وی بیان کرد: برخی خانوارها با استفاده از آب شرب برای مصارف کشاورزی، مصرف ماهانه را به ۶۰ متر مکعب افزایش داده‌اند و در صورت ادامه این روند، آب آنها قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: بیشتر کنتورهای آب روستاها حدود ۲۵ سال قبل نصب شده است و در صورت اختصاص اعتبار، برای رفع هر گونه مشکل کارکرد آنها، استانداردسازی خواهد شد.
غزنویان بیان کرد: اصلاح و بازسازی خط انتقال ۳۸ روستا، تکمیل مجتمع آب کوته کومه، طرح آبرسانی روستاهای هودول و تلخان و طرح تقویت آب شرب روستای عباس آباد در دستور کار است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی آستارا گفت: خوشبختانه قطعی آب شرب در روستاها گزارش نشده اما با توجه به حضور گردشگران در مناطق روستایی، مدیریت مصرف ضروری است.
تکرار افت فشار و قطعی آب در برخی نواحی شهری و روستایی آستارا در تیر ماه جاری، باعث گلایه شهروندان و انتقاد امام جمعه این شهرستان از تریبون مصلی شده بود.
شهرستان گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا در غرب استان گیلان قرار دارد و حدود ۱۰ هزار خانوار روستایی آن، از آب شرب سالم برخوردار هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0