ایسنا/ مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه پیش بینی کرد، امسال پنج هزار تاکسی در کرمانشاه به عنوان سرویس مدرسه فعالیت داشته باشند.
سجاد سلیمانی با بیان اینکه براساس دستورالعمل سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و در راستای اجرای آئین نامه حمل‌ونقل دانش آموزی، رانندگان تاکسی متقاضی برای فعالیت در حوزه سرویس مدرسه باید مجوز سازمان تاکسیرانی داشته باشند، گفت: این رانندگان باید در سامانه «سپند» به آدرس www.irtusepand.ir ثبت نام کرده و در کنار آن باید از سازمان تاکسیرانی مجوز دریافت کنند.
وی افزود: رانندگان متقاضی باید هرچه سریعتر برای ثبت نام در این زمینه اقدام کنند و پس از تکمیل اطلاعات در سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، رانندگان می توانند با مراجعه به سازمان تاکسیرانی جهت دریافت برچسب سرویس مدارس اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود امسال بیش از پنج هزار دستگاه انواع خودرو تاکسی در حوزه سرویس مدارس فعالیت کنند، گفت: تاکنون 650 نفر برای تشکیل پرونده و دریافت برچسب به سازمان تاکسیرانی مراجعه کرده اند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی افزود: اکیپ‌های نظارتی گشت مشترک پلیس راهور و بازرسی سازمان تاکسیرانی در شروع سال تحصیلی 99-98 با خودروهایی که فاقد برچسب سرویس مدارس بر روی شیشه هستند، ضمن ممانعت از ادامه فعالیت، برخورد قانونی خواهند کرد.
سلیمانی گفت: متاسفانه هر ساله شاهدیم برخی از والدین شخصا اقدام به قرارداد با رانندگان فاقد مجوز سرویس مدارس می‌کنند که این موضوع خلاف قانون است و در این باره با اداره کل آموزش و پرورش استان مکاتبه‌های لازم در زمینه جلوگیری از این امر صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه خودروهایی که فاقد برچسب سرویس مدارس باشند با توجه به اخذ دستور از مراجع ذیصلاح مدارک آن‌ها اخذ و توقیف خواهند شد، افزود: در صورت روی دادن هرگونه حادثه مسئولیت به عهده شخص راننده و مدیر مدرسه است که باید در این زمینه پاسخگو باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246