باشگاه خبرنگاران/مدیرکل هواشناسی سیستان گفت: با وجود اینکه به پایان فصل وزش باد‌های ۱۲۰ روزه نزدیک می‌شویم، اما در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.
محسن حیدری گفت: از دیروز بر سرعت وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد و تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.
او افزود: وزش این باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در محدوده فرودگاه زابل شد به طوریکه شعاع دید افقی را به ۶۰۰۰ متر کاهش داد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در شبانه روز گذشته غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۵۵۱ میکروگرم بر مترمکعب یعنی حدود چهار برابر حد مجاز رسید.
حیدری با بیان اینکه وزش این باد شدید شعاع دید افقی در شهر زهک را نیز کاهش داد، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی عصر امروز از سرعت وزش باد کاسته می‌شود.
او ادامه داد: دیروز با نفوذ گردوغبار باد‌های ۱۲۰ روزه به زاهدان شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان به ۶۰۰۰ متر کاهش یافت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c