صدا و سیما/ سرهنگ حسینی گفت: در پی سرقت‌های متعدد احشام در روستای داودآباد اراک و چند روستاهای اطراف شهرستان، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: با آغاز تحقیقات میدانی و نامحسوس کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، سارقان که بومی منطقه و ساکن یکی از روستاهای شهرستان بودند، شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضائی هر 5 نفر در عملیات‌هایی جداگانه دستگیر شدند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در بازجویی‌های فنی و تخصصی مأموران انتظامی، دستگیرشدگان به سرقت 33 رأس دام در 24 مرحله سرقت احشام از روستاهای شهرستان و فروش آنها به 2 خریدار احشام مسروقه اعتراف کردند.
سرهنگ حسینی افزود: سارقان در اعترافات خود درباره چگونگی انجام سرقت احشام این‌گونه اذعان داشتند که در ساعات پایانی شب با استفاده از موتورسیکلت، اقدام به شناسایی منزل یا دامداری مورد نظر کرده و سپس در فرصت مناسب، با شکستن قفل درب و در برخی از موارد نیز با تخریب دیوار دامداری ، وارد محل مورد نظر خود شده و احشام را با موتورسیکلت از محل خارج می کردند.
وی با اشاره به دستگیری خریداران احشام سرقت شده در عملیاتی جداگانه و معرفی تمامی دستگیرشدگان به مرجع قضائی برای سیر مراحل قانونی گفت:‌ توجه نکردن به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل حفاظتی در نگهداری از احشام و نیز اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس از عواملی است که بستر‌ساز وقوع سرقت از دامداری ها است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f