ایسنا/ علی جعفر محصولی در گفت‌وگویی با اعتراض نسبت به وضعیت کیفیت آب یک‌سوم شهروندان اراک بیان کرد: متاسفانه به دلیل کم‌کاری شرکت آب و فاضلاب روستایی یک‌سوم مردم شهر اراک از آب چاه امان‌آباد استفاده می‌کنند.
عضو شورای شهر اراک با بیان اینکه این آب حتی بدون انجام تست آزمایشگاهی دارای طعم و بوی نامطلوب است، افزود: سد کمال‌صالح برای تغذیه شهر اراک ایجاد شد، اما با وجود سرزیر این سد، شهروند اراکی باید از آب چاه استفاده کند و اتفاقا شهروندان این بخش از شهر که به آب کمال صالح دسترسی ندارند، آب‌بهایی یکسان با دیگر شهروندان پرداخت می‌کنند.
محصولی با طرح این سوال که چرا نباید همه شهروندان از آب سالم و با کیفیت مناسب بهره‌مند باشند، گفت: شورای شهر نیز باید تمام هم و غم خود را بر حل این موضوع مهم متمرکز کند چون علنا به یک‌سوم مردم شهر ظلم می‌شود.
وی تصریح کرد: آب سد کمال‌صالح بهترین آب در حد کیفیت آب معدنی را دارد، اما بخشی از شهروندان اراکی به دلیل عدم مدیریت درست آبفا و عدم الزام مدیریت ارشد استان نسبت به کیفی‌سازی آب و دسترسی همه شهروندان به آب سد کمال صالح، تاکنون از این آب بی‌بهره مانده است.
محصولی افزود: آب شرب مناطق شهر صنعتی، هپکو، مصطفی خمینی، قائم مقام فراهانی و بعثت یک و دو کیفیت لازم را ندارد. مسلما کیفیت آب چاه امان‌آباد با آب سد کمال صالح قابل مقایسه نیست و عملا بخشی از شهروندان از آب بی کیفیت مشروب می‌شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f