آخرین خبر/ در صحن شورای شهر شیراز لایحه شهرداری شیراز مبنی بر نرخ کرایه جابجایی مسافر در شبکه حمل‌ونقل مسافر شیراز در سال ۹۸ (شامل ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی) مصوب شد.
تصویب نرخ کرایه جابجایی مسافر در شبکه حمل‌ونقل عمومی شیراز
لایحه شهرداری شیراز در خصوص بررسی گزارش تفریغ بودجه سال 1397 شهرداری شیراز در صحن شورا مطرح و مصوب شد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر شیراز در این خصوص گفت: تا پایان اردیبهشت ماه امسال باید گزارش تفریغ بودجه سال 97 شهرداری شیراز به شورا ارائه می‌شد اما با تأخیرمواجه شد.
سینا بنی زمانی ادامه داد: کلیت تفریغ بودجه سال گذشته به این صورت است که از درآمدهای حاصله 27 درصد برای هزینه‌های جاری و 72 در صد نیز هزینه عمرانی شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شهرداری نیز ابراز داشت: طبق قانون ماده 67 شهرداری‌ها، مکلف بودیم تا پایان اردیبهشت گزارش عملکرد سال قبل شهرداری را به شورا ارائه اما وزارت کشور به دلیل حجم بالای فعالیت شهرداری‌ها این زمان را تا پایان تیرماه اعلام کرد.
محمدهادی هاشم پور افزود: گزارش تفریغ بودجه سال 97 شهرداری به شورا ارائه خواهد شد و شورا نیز طبق صلاحدید با حسابرس خود به بررسی گزارش خواهد پرداخت و برای تأیید آن نیز تصمیم گیری می‌شود.
با موافقت اعضای شورای اسلامی، مصوبه شورا مبنی بر نحوه تأمین منابع مالی در تفاهم‌نامه فی‌مابین شهرداری شیراز و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اصلاح و مقرر شد منابع مالی اجرای پروژه در قرارداد از طریق واگذاری زمین یا تهاتر با عوارض ساختمانی و تغییر کاربری، سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مجاورخطوط قطار شهری موضوع مصوبه شورا همچنین از محل منابع داخلی، منابع عمومی دولت، اوراق مشارکت و سایر منابع پیش‌بینی‌شده تأمین اعتبار شود.
در این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر نرخ کرایه جابجایی مسافر در شبکه حمل‌ونقل مسافر شیراز در سال 98 (شامل ناوگان اتوبوس، مینی بوس و تاکسی) درصحن علنی شورا مصوب شد.
طبق این مصوبه نرخ کرایه نقدی ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس نسبت به سال 97 بدون تغییر است و نرخ کرایه در خطوط فیدر محور شمال غرب بدون احتساب ورودی محاسبه خواهد شد و به ازای هر تراکنش پرداخت کرایه (نفر سفر) مبلغ 250ریال بابت هزینه‌های سامانه پرداخت الکترونیک، به نرخ کرایه کارتی ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و خطوط شبانه سازمان اضافه شود.
در این لایحه، نرخ تاکسی‌های فعال در فرودگاه، بی‌سیم، ترمینال، راه‌آهن و شرکت‌های حمل‌ونقل مشمول 20 درصد افزایش ازساعت 22:30 تا 6 صبح می‌شود.
و در صورت خرابی دستگاه کارتخوان در اتوبوس‌ها و مینی‌بوسها از مسافران کرایه‌ای دریافت نخواهد شد و سازمان بایستی این موضوع را به نخو مقتضی در داخل ناوگان اطلاع‌رسانی کند.
سازمان مدیریت حمل‌ونقل مسافر شهرداری شیراز نیز مکلف است در سال 98 اقدامات لازم را برای الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی‌های شهر شیراز انجام دهد.
همچنین شهرداری شیراز مکلف است لایحه‌ی نرخ کرایه جابجایی مسافر در سال 99 را تا پایان اردیبهشت سال 99 و نرخ کرایه خطوط تاکسی مبدا-مقصدی را درلایحه جداگانه‌ای به شورا ارائه کند.
دستورالعمل انتخاب نقطه خاکسپاری پیکر شهدای گمنام در محدوده‌ و حریم شهر شیراز تصویب رسید.
طبق این مصوبه شهرداری شیراز مکلف است در راستای هماهنگی با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در نحوه انتخاب نقطه خاکسپاری پیکر مطهر شهدای گمنام نکات لازم از جمله طهارت اراضی، دارا بودن وضعیت مناسب فرهنگی و اجتماعی برای کاربری با نگاه زیارتی، وجود امنیت، دارا بودن حریم مناسب، عدم همجواری با وسایل نامأنوس و... را رعایت کند.
در پایان جلسه «ابراهیم صبوری»، «قاسم مقیمی» و «نواب قائدی» به عنوان اعضای شورا برای شرکت در کمیته سفرهای خارجی اعزام ماموران و هیات‌های شهرداری شیراز به خارج از کشور به مدت یکسال انتخاب شدند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913