تسنیم/مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه سال گذشته ۳۱ میلیارد تومان کمک خیرین به آموزش و پرورش بود و به کمک دولت و خیران ۵۷ مدرسه در استان ساخته شد گفت: ۳۱۰ پروژه غیرفعال و نیمه‌تمام در استان شروع به‌کار شدند.
احمد اسکندری‌نسب ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: مقام معظم ‌رهبری آموزش و‌ پرورش را نهادی سرمایه‌ای می‌دانند نه هزینه‌ای.
وی با بیان اینکه حضور 14 میلیون دانش‌آموز در کلاس‌های درس سراسر در مهرماه جلوه ویژه‌ای به این ماه بخشیده است گفت: آموزش و پرورش استان کرمان برنامه خود را براساس بیانیه گام ‌دوم انقلاب اسلامی و سند تحول بنیادین تنظیم کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه مدرسه کانون اصلی آموزش و پرورش دانش‌آموز است بیان کرد گفت: دانش‌آموز باید از حضور در مدرسه احساس شادی و سرزندگی کرده و با اشتیاق وارد مدرسه شود.
وی با بیان اینکه بخشی از فشار و استرس وارد شده به دانش‌آموز از سمت تجهیزات فیزیکی مدارس است افزود: سال گذشته کتاب‌های کمک آموزشی و کلاس‌های تقویتی را برای دانش‌آموزان جدیدالورود ممنوع کردیم تا دانش‌آموز و خانواده آن با استرس روبه‌رو نشوند و از بدو ورود به مدرسه با در گیر شدن به کنکور و تست‌زنی استرس آنها زیاد نشود.
اسکندری‌نسب با اشاره به اینکه مدارس یکی از کانون‌های اصلی آموزش هستند گفت: در مدارس باید به برگزاری نماز توجه ویژه‌ای شده تا نماز از ابتدا در وجود آنها نهادینه شود.
وی با بیان اینکه مدارس یکی از کانون‌هایی است که می‌تواند روحیه‌ دشمن‌ستیزی را در دانش‌آموزان تقویت کند عنوان کرد: در سال گذشته 31 میلیارد تومان کمک خیرین به آموزش و پرورش بود و به کمک دولت و خیرین 57 مدرسه در استان ساخته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه 310 پروژه غیرفعال و نیمه‌تمام در استان شروع به‌کار شدند و در حال تکمیل هستند گفت: 17 هنرستان استان به هنرستان کارآفرین تبدیل شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00