ایرنا/ حسن پهلوان روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از این تعداد یک نفر علاوه بر تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم به ابطال جواز حمل سلاح دو قبضه اسلحه گلوله زنی و ساچمه زنی دولول شد.
وی گفت: یک نفر دیگر نیز به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و سه نفر دیگر هم هر کدام به مبلغ ۵۰ میلیون ریال جریمه در حق دولت محکوم شدند.
پهلوان افزود: این شکارچیان همچنین باید مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال جریمه کیفری بابت شکار غیر مجاز یک راس قوچ پرداخت کنند.
مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: از عموم مردم علاقه مند به حفظ محیط زیست خواست تا در صورت مشاهده هر گونه شکار و صید غیر مجاز، تخریب و آلودگی محیط زیست، آتش سوزی و قطع اشجار را به اداره شهرستان و پاسگاه های محیط بانی اطلاع دهند.
شهرستان شیروان با گستره ۳۷۸۹ کیلومترمربع، علاوه بر منطقه حفاظت شده مرزی «گلیل و سرانی» که به عنوان زیست کره به ثبت جهانی رسیده، مناطق بکری چون «زوارم و گلیان، بوستان شیرکوه، ییلاقات گیل‌نامانلو، بوانلو و نیز چپانلو» را در خود دارد که زیستگاه انواع پرندگان و جانوران وحشی است.
منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی با ۱۸ هزار هکتار وسعت از غنی ترین مناطق حفاظت شده خراسان شمالی و همجوار با کشور ترکمنستان است که در ۸۰ کیلومتری شمال شهرستان شیروان واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c