عصر ایران/ رئیس اداره محیط‌زیست آرادان از کشف گوشت قوچ وحشی در منطقه شکارممنوع خنار این شهرستان خبر داد و گفت: در این راستا دو نفر دستگیر شدند.
جواد شاه‌حسینی در گفتگویی ضمن بیان اینکه به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور شکارچیان متخلف در منطقه شکارممنوع خنار، نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست آرادان عازم منطقه مذکور شدند، ابراز داشت: محیط‌بانان بعد از حضور در منطقه به جستجو و کنترل مسیرهای خروجی پرداختند.
وی بابیان اینکه محیط‌بانان بعد از ساعت‌ها کمین در آستانه تاریک شدن هوا یک وانت نیسان که در حال پایین آمدن از ارتفاعات بود را مشاهده کردند، افزود: با هوشیاری مأموران یگان محیط‌زیست شهرستان مسیر خودروی مذکور مسدود و متخلفان متوقف شدند.
رئیس اداره محیط‌زیست آرادان بابیان اینکه در بازرسی از این خودرو لاشه یک قوچ وحشی کشف و ضبط شد، ابراز داشت: در این رابطه دو متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.
شاه‌حسینی در ادامه تصریح کرد: بر اساس آخرین نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشی معادل یک‌صد میلیون ریال تعیین‌شده است که متهمان می‌بایست این مبلغ را به‌حساب دولت واریز کنند.
وی افزود: همچنین متهمان در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی محکوم خواهند شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c