ایرنا/ مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی چهارشنبه شب در گفت و گویی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده، این استان در فهرست استان هایی قرار گرفته است که طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی در آن انجام می شود.
علیرضا صادق اظهار داشت: محصول گوجه فرنگی کاران استان توسط کارخانه های رب شهرستان چناران در خراسان رضوی خریداری می شود.
وی افزود: البته قیمت خرید حمایتی گوجه فرنگی کمی بیشتر بود اما کارخانه های چناران اعلام کرده اند که سبدهای بسته بندی را به کشاورزان بازمی گردانند و محصول آنان را ۱۰ هزار ریال به ارای هر کیلوگرم خریداری می کنند.
وی گفت: برای خرید حمایتی گوجه فرنگی، زمان و محدودیت لحاظ نشده است و کشاورزان می توانند برای فروش محصول خود با قیمت مزبور، اقدام کنند.
صادق اظهار داشت: استان، نقشی در تعیین انتخاب کارخانه های رب برای اجرای خرید حمایتی گوجه فرنگی ندارد البته همکاری کارخانه های این استان برای خرید حمایتی محصول پیگیری شد اما بنا به عللیبه نتیجه نرسید.
وی گفت: کاهش قیمت گوجه فرنگی، سبب گلایه و نگرانی کشاورزان استان شده بود اما اکنون قیمت این محصول کمتر از ۱۰ هزار ریال نیست.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کارخانه ها اعلام کرده اند که وجه خرید حمایتی گوجه فرنگی را چهار تا ۶ ماه پس از خرید پرداخت می کنند و البته کشاورزان به این امر رضایت دارند.
امسال سه هزار و ۹۰۰ هکتار از کشتزارهای خراسان شمالی زیر کشت گوجه فرنگی است که از آن ۱۷۰ هزار تن از این محصول برداشت می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45