ایرنا/ سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی روز چهارشنبه گفت: تلاش داریم تا با ممانعت خروج مرغ زنده از استان، قیمت گوشت مرغ کشتار روز کنترل شود.
امین قربانی در باره علت افزایش قیمت گوشت مرغ در استان گفت: قیمت این محصول بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و با توجه به افزایش میزان تقاضا، قیمت در چند روز گذشته افزایش یافته است.
وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده، دامپزشکی استان از خروج مرغ زنده استان و گوشت استحصال شده از مرغ زنده استان ممانعت می کند اما خروج گوشت استحصال شده از مرغ زنده سایر استان ها که در کشتارگاه های این استان کشتار می شود، مانعی ندارد.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: این در حالی است که در یک ماه گذشته قیمت گوشت مرغ در استان کمتر از قیمت مصوب آن یعنی ۱۲۹ هزار ریال عرضه می شد.
بر اساس این گزارش، در نیمه نخست امسال ۶۹۰ هزار و ۹۵۰ قطعه مرغ زنده از خراسان شمالی به مقصد سایر استان ها صادر شده است.
رئیس اتحادیه مرغ و لبنیات بجنورد هم در باره افزایش قیمت گوشت مرغ گفت: گوشت مرغ کشتار روز به ازای هر کیلوگرم، ۱۳۴ هزار ریال عرضه شده است.
حسین قاسم زاده اظهار داشت: قیمت این محصول در چند روز گذشته، از قیمت مصوب آن بالاتر رفته است به طوری که این محصول پروتئینی دیروز به ازای هر کیلوگرم ۱۳۲ هزار ریال فروخته شد.
به علت گرانی گوشت قرمز، گرایش به مصرف گوشت مرغ زیاد است و به صورت میانگین روزانه ۴۵ تا ۵۰ تن گوشت مرغ در استان توزیع می شود.
سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در استان مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این میزان از سایر استان ها تامین می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45