ایرنا/ حمیدرضا عبدوس عصر چهارشنبه در گفت و گویی بیان داشت: از ابتدا تا پایان شهریور ۹۸، هشت فقره آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی مهدیشهر به وقوع پیوست که یک فقره از آتش‌سوزی‌ها مربوط به عرصه مرتعی جنگلی بود.
رئیس منابع طبیعی مهدیشهر ادامه داد: وسعت آتش سوزی رخ داده در عرصه مرتعی جنگلی حدود ۶ هزار مترمربع بود.
وی ابراز داشت: عامل انسانی و سهل انگاری در خاموش کردن آتش عامل اصلی آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی مهدیشهر شناسایی شد.
عبدوس تصریح کرد: با توجه به بارندگی خوب امسال تراکم گیاهان علفی، یکساله و چندساله در شهرستان مهدیشهر به صورت چشمگیری افزایش یافته و همین موضوع میزان خطر آتش‌سوزی را دوچندان کرده است.
وی یادآور شد: سال گذشته وضعیت بحرانی در زمینه آتش‌سوزی عرصه های منابع طبیعی وجود نداشت و در حدود چهار هزار متر مربع از عرصه‌های مرتعی در آتش سوخت.
رئیس منابع طبیعی مهدیشهر گفت: فصل پاییز و شروع برگ ریزان درختان خطر آتش‌سوزی در عرصه‌های مرتعی و جنگلی مهدیشهر را افزایش داده و لازمه جلوگیری از آتش‌سوزی، همکاری هموطنان و پرهیز از آتش افروختن در طبیعت است.
وسعت عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان مهدیشهر ۳۹۵ هزار هکتار است که از این وسعت به لحاظ خطر آتش سوزی ۲۵ هزار هکتار فوق بحرانی و ۸۰ هزار هکتار در وضعیت بحرانی قرار دارد، برای کنترل این وسعت از عرصه‌های منابع طبیعی تنها یک پایگاه مهار آتش در این شهرستان وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c