تسنیم/ علیرضا آشناگر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اثر وقوع رانش زمین در روستای حسین‌آباد کالپوش در اواخر سال گذشته برخی از واحدها و ساختمان‌ها به‌صورت 100 درصد تخریب شدند.
وی افزود: به مالکان این واحد‌های مسکونی تسهیلات 950 میلیون ریالی پرداخت می‌شود تا بتوانند در سایت جدید تعیین‌شده در این منطقه اقدام به ساخت‌وساز کنند.
ساخت‌وساز در روستای حسین‌آباد کالپوش آغازشده است
آشناگر یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم این منطقه را ایجاد شهرک صنعتی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: موافقت‌های لازم در این زمینه در شورای برنامه‌ریزی استان انجام‌شده است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد شهرک صنعتی در کالپوش از مطالبات جدی مردم این منطقه است گفت: زیرساخت‌های لازم برای شهرک صنعتی کالپوش تا یک سال آینده ایجاد می‌شود.
عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان بیان داشت: لازم است زیرساخت‌های لازم برای ایجاد شهرک صنعتی در این منطقه فراهم شود تا سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه و ارائه خدمات ترغیب شوند.
آشناگر از در اختیار قرار دادن تسهیلات موردنیاز برای سرمایه‌گذاران متقاضی خبر داد و افزود: باید واحد‌های صنعتی منطبق با محیط‌زیست ایجاد شوند و عاری از هرگونه آب بری و آلودگی باشند.
امروز کلنگ ایجاد شهرک صنعتی در منطقه کالپوش در مساحت 42 هکتاری به زمین زده شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c