ایسنا/معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: بیماری خاصی در بین همدانی ها شایع نشده و مردم به شایعات بی توجه باشند.
منوچهر کرمی با بیان اینکه ویروس و بیماری جدیدی در سطح شهر وجود ندارد و مردم نگران نباشند، افزود: با تغییر فصل به ویژه در ماه های سرد سال، بیماری های معمول همچون سرماخوردگی و یا مشابه این بیماری ها در بین افراد شایع می شود اما جای نگرانی نیست.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان در پاسخ به شایعه انتشار ویروس جدید در بین افراد که معمولا اسهال و استفراغ به دنبال دارد، نیز گفت: در پایشی از مراکز درمانی و بهداشتی سطح شهر با بیماری خاصی مواجه نشدیم.
وی تأکید کرد: مردم به هیچ عنوان نگران نباشند چرا که به محض شیوع بیماری خاص به مراتب اطلاع رسانی بهداشتی صورت می گیرد.
حمید کیانی‌فتوت، مدیر بیمارستان بعثت همدان نیز با اشاره به راه اندازی اورژانس جدید بیمارستان و سرویس‌دهی کامل‌تر، با بیان اینکه همیشه هر فصلی بیماری خاصی خودش را دارد به طوریکه معمولا در فصل پاییز و زمستان سرماخوردگی، مشکلات تنفسی و خروسک در اطفال شایع می شود، گفت: در این ایام معمولا به علت نوسان شدید دما افراد بیمار می‌شوند اما بیماری خاصی که اپیدمی باشد را مشاهده نکرده‌ایم.
گزارشات مردمی حاکی از آن است که چند روزی است تعدادی از مردم با علائمی نظیر اسهال و استفراغ به مراکز درمانی همدان مراجعه می‌کنند که پزشک آن را ویروس می‌خواند و توصیه می‌کند مایعات فراوان نوشیده و کته و ماست میل کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e