ایرنا/ جانشین پلیس راه گیلان گفت:به منظور ارتقای آگاهی عمومی و کاهش تصادفات ، از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و ۴۰۰ کلاه ایمنی بین موتورسواران گیلان توزیع شده است.
سرهنگ جابری صفاری روز سه شنبه در مراسم واگذاری کلاه ایمنی در روستای پهمدان لاهیجان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون طرح آموزش فرهنگ ترافیک در ۵۱ روستای پر خطر استان گیلان از نظر رانندگی با موتورسیکلت به اجرا درآمده است.
وی افزود :این طرح آموزشی با هدف فرهنگ سازی ، کاهش تلفات جانی و مالی ، جلوگیری از سوانح و حوادث رانندگی در روستاهای پرتصادف گیلان اجرا شده است که با اجرای این طرح میزان تلفات در تصادف با موتورسیکلت در گیلان ۳۲درصد کاهش نشان می دهد.
وی خاطرنشان کرد: با اتمام یک دوره آموزشی در روستای پهمدان لاهیجان در راستای این طرح ، طی مراسمی ۶۰ کلاه ایمنی به قید قرعه بین راکبان موتورسیکلت روستای بالامحله پهمدان لاهیجان توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد:تصادفات با موتورسیکلت از عمده ترین تصادفات بویژه در مناطق روستایی گیلان به شمار می رود که تلاش می شود با افزایش فرهنگ رانندگی و رعایت مسایل ایمنی ، این تصادفات کاهش یابد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0