ایرنا/مدیرکل پست همدان گفت: ۱۶ هزار کارت سوخت به علت نداشتن آدرس دقیق برگشت خورده و در "باجه معطله" پست این استان قرار دارد.
محمد امیدی بیان کرد: ۱۶۰ هزار کارت سوخت توسط پست همدان دریافت و ۹۰ درصد آنها توزیع شده است.
وی گفت: سه نوع کارت سوخت به پست واصل می شود که نخستین مورد آن شامل کارت های قدیمی است که شرکت نفت در اختیار پست برای توزیع قرار داده و این قبیل کارت ها بیشتر برگشتی را دارند.
مدیرکل پست همدان توضیح داد: برخی مواقع هنگام مراجعه برای تحویل کارت های قدیمی سوخت مشخص می شود که مالک خودرو را فروخته است یا بیشتر مواقع آدرس و کد پستی دقیق نیست.
امیدی ادامه داد: توزیع کارت سوخت خودروهای نوشماره با سهولت در حال انجام است اما گاهی مواقع نیز فرد یا اپراتور زمان ثبت آدرس و کد پستی دچار اشتباهاتی می شوند که توزیع کارت را با مشکل مواجه می کند.
وی درباره نوع سوم کارت سوخت ها یادآوری کرد: زمانی قرار بود کارت های سوخت به سامانه کارت بانکی متصل شوند که به علت مشکلات نرم افزاری این طرح منتفی و مجدد کارت های جدید صادر شد.
مدیرکل پست همدان از شهروندان خواست پیش از مراجعه به باجه های پست، با حضور در دفاتر پلیس + ۱۰ و دریافت بارکد، از محل کارت سوخت مطلع شده سپس برای دریافت کارت سوخت به این اداره مراجعه کنند.
امیدی خاطرنشان کرد: بعد از سال ۹۵ دولت و مجلس تصمیم گرفتند پست از شمول اصل ۴۴ قانون اساسی خارج شود بنابراین اساسنامه ای تدوین شد که وظایف متعدد و متفاوت از قبل، بر دوش این سازمان گذاشت.
وی یکی از مهمترین بخش های این اساسنامه را خارج شدن پست از انحصار عنوان کرد و گفت: ۲ اپراتور پستی در کنار این سازمان از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند و چهار مرحله خدمات پستی توسط این اپراتورها در حال اجرا است.
مدیرکل پست همدان اظهار داشت: هدف پست و قانونگذار رقابت این سازمان با بخش خصوصی نیست بنابراین نشست های مشترک زیادی بین پست با مسئولان این دو اپراتور برگزار شده تا مشارکت پذیری را دنبال کنند.
امیدی بیان کرد: با توجه به تغیر رویکرد پُست از حالت تک بعدی به فیزیکی این سازمان مکلف شده خدمات را در سه بخش الکترونیکی، فیزیکی و مالی به مردم ارائه دهد که این اولویت با شتاب در حال اجرا است.
وی فراهم کردن زمینه خرید و فروش اینترنتی را مصداق این سه وجهه خدمات دانست و افزود: شهروندان به صورت الکترونیکی درخواست داده، پست درخواست آنها را مشاهده و از فروشگاه کالای مورد نیاز را تحویل و به در خانه متقاضی می رساند.
مدیرکل پست همدان بیان کرد: از دستگاه «ام پوز» برای پرداخت الکترونیکی در درب منزل استفاده می شود و نیازی به پرداخت وجه نقد از سوی متقاضی کالا نیست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e