فارس/ علی‌اصغر کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: با نزدیک شدن به ایام اربعین و افزایش تردد زائران در محورهای ارتباطی استان ایلام تلاش مجموعه راه وشهرسازی استان برای افزایش ایمنی و تسهیل رفت و آمد همچنان ادامه دارد.
وی افزود: تونل قلاجه(اربعین) با ۲۵۰۰ متر طول به‌عنوان دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور سر راه ارتباطی ایلام و کرمانشاه فردا چهارشنبه ۱۷ مهرماه زیر بار ترافیک می‌رود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان بیان کرد: برای تکمیل تونل قلاجه ۵ کیلومتر عملیات روشنایی(از دو طرف) و ۴۲ جت فن جهت تهویه نصب شده است.
وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این تونل ۱۲ کیلومتر گردنده صعب‌العبور قلاجه حذف و مسیر اسلام‌آباد_ایوان_ایلام ده‌کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.
کاظمی تصریح کرد: ظرف چند روز آینده با اتمام عملیات آسفالت ۶ کیلومتر از محور ایلام_سرابله بعد از تقاطع کارخانه سیمان به‌صورت چهار خطه زیر بار ترافیک قرار خواهد گرفت و با عملیات ریزش‌برداری و ایمن سازی قسمت‌های دیگر از این محور حد فاصل ایلام_تونل آزادی، لاین برگشت مسیر نیز زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد.
وی عنوان کرد: پل زیرگذر ارغوان نیز خوشبختانه ظرف دو ماه احداث شد و عبور روی این پل برقرار شد که با این وجود گره‌های ترافیکی این محور تا حد زیادی رفع می‌شود.
کاظمی خاطرنشان کرد: با عملیات ریزش‌برداری و ایمن سازی قسمت‌های دیگر از این محور حد فاصل ایلام_تونل آزادی، لاین برگشت مسیر نیز زیر بار ترافیک قرار می‌گیرد و پل زیرگذر ارغوان نیز خوشبختانه ظرف دو ماه احداث شد و عبور روی این پل برقرار شد که با این وجود، گره‌های ترافیکی این محور تا حد زیادی رفع می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a