فارس/معاون بیمه‌ای اداره کل تأمین اجتماعی استان مرکزی از تقسیط بدهی شرکت آذر‌آب به سازمان تأمین اجتماعی خبر داد.
حمید قنبری گفت: مسئولان ارشد شرکت آذر‌آب مطرح کردند که توانایی پرداخت تمام معوقات خود را به‌صورت یک‌باره ندارند و این معوقات قسط‌بندی شود، همچنین مطرح کردند که ضمانت‌نامه بانکی معتبر نیز ندارند، بر همین اساس قرار شد آنها به‌جای ارائه ضمانت‌نامه بانکی به تأمین اجتماعی سفته دهند.
وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل تأمین اجتماعی استان و شرکت آذر‌آب اظهار کرد: در نشستی مشترک بین مسؤولان سازمان تأمین اجتماعی استان و شرکت آذر‌آب پس ارائه پیشنهادات هر دوطرف، تفاهم‌نامه‌ای برای برطرف کردن مشکلات بازنشستگان این شرکت امضا شد که قرار است به امضای برخی از مسؤولان استان برسد.
معاون بیمه‌ای اداره کل تأمین اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: تأمین اجتماعی استان نیز این موارد را به‌شرط پرداخت نقدی و دادن تعهد برای پرداخت به‌موقع اقساط قبول کرده است.
قنبری بیان کرد: به گفته خود پرسنل ۱۱۰ نفر از کارکنان شرکت آذر‌آب مشکل بازنشستگی دارند اما خود سازمان تأمین اجتماعی تنها ۷۰ نفر را شناسایی کرده است، ممکن است ۳۰ نفر باقی‌مانده نیز در ماه‌های بعد بازنشسته شوند و اسامی آنها به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شوند.
وی خاطرنشان کرد: موعد بازنشستگی برخی از این افراد به اردیبهشت‌ماه بازمی‌گردد، هم تأمین اجتماعی و هم خود شرکت یک سری تعهدات دارد، گاهی کارفرما توانایی عمل به تعهدات خود را ندارد اما سازمان تأمین اجتماعی باید با کارگران مدارا کند.
معاون بیمه‌ای اداره کل تأمین اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: تقریباً از ۳۰-۴۰ ماه پیش قرار شد شرکت آ‌ذر‌آب حداقل ۷ درصد از تعهد ۳۰ درصدی خود در زمینه بیمه پرسنل و کارگران خود را به تأمین اجتماعی بپردازد که متأسفانه به این تعهد خود عمل نکرده و بدهی آنها به تأمین اجتماعی افزایش یافته است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f