تسنیم/با انتشار فیلمی از دانش‌آموزان روستای چم‌مهر و مدرسه سیل‌زده‌شان که در آستانه مهر همچنان اوضاع مناسبی نداشت، دفتر رئیس‌جمهور از وزارت آموزش‌وپرورش خواست تا این دو مدرسه را تعمیر کند.
نزدیکی‌های اول مهر بود فیلمی از چند دانش‌آموز منتشر شد که با حضور در مدرسه سیل‌زده خود در روستای چم‌مهر استان لرستان از رئیس‌جمهور خواستند زنگ مهر را در مدرسه آنها به صدا درآورد، مدرسه‌ای که هنوز تخریبی است و خبری از رنگ وبوی مهر در آن نیست.
در همان ایام برای پیگیری وضعیت این دانش‌آموزان با مهرالله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت‌وگو کردیم که او اعلام‌کرد: "طبیعی است وقتی مدرسه‌ای یکبار زیر آب رفته است حتی اگر دوره زمانی سیل 30ساله باشد تجربه به ما نشان داده که محل ساخت مدارس و منازل مکان مناسبی نبوده و دیگر نباید منازل و مدارس را در همان منطقه بسازیم.

مدرسه چم‌مهر

مدرسه روستای چم‌مهر نیز جزو همان مدارسی است که ما نمی‌خواهیم آن را در همان نقطه بسازیم و این مدرسه باید تخریب شود، در پلدختر دو مدرسه در مسیر سیلاب بودند که دیگر آنها را نمی‌سازیم و در مکان دیگری مدرسه ساخته می‌شوند".
اما در پی پخش این فیلم، نهاد ریاست‌جمهوری طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش توجه به آن مدرسه و پیگیری موضوع بازگشایی را مورد تأکید قرار داد و برهمین اساس آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان با تلاش شبانه‌روزی اقدام به تعمیر و تجهیز دو باب مدرسه روستای چم‌مهر کردند و شرایط حضور دانش‌آموزان روز اول مهر در مدرسه فراهم شد؛ به طوری که زنگ مهر با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار لرستان و جمعی از مسئولین در مدرسه 22 بهمن این روستای سیل‌زده به صدا در آمد.
دفتر رئیس جمهور طی نامه‌ای از اقدام وزیر آموزش و پرورش در خصوص پیگیری درخواست دانش‌آموزان روستای سیل‌زده چم مهر شهرستان پلدختر قدردانی کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9