باشگاه خبرنگاران/مدیر کل امنیتی، انتظامی، مرزی و دبیر ستاد اربعین استان خوزستان ماجرای سرگردانی زائران در بخش عراقی مرز چذابه را تشریح کرد.
رضا نجاتی مدیرکل امنیتی، انتظامی، مرزی و دبیر ستاد اربعین استان خوزستان گفت: مشکلی در تردد زائران در بخش ایرانی پایانه مرزی چذابه وجود ندارد و زائران در بخش عراقی دچار مشکل شده اند.
او افزود: بدلیل تعداد قابل توجه زائران، با کمبود وسیله نقلیه و مشکلاتی در زمینه سرویس بهداشتی و... از سوی کشور عراق مواجه هستیم، ما پیگیر رفع مشکلات و تامین وسیله نقلیه از سوی ایران هستیم تا بتوانیم بطور مستقیم به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خدمات ارائه دهیم.
نجاتی اظهار داشت: تمام خدمات رسانی به زائران مردمی است و کم و کاستی در ارائه خدمات امری طبیعی است، اما تلاش می‌کنیم زائران با مشکلات جدی مواجه نشوند و کمبود خودرو و سایر امکانات را رفع کنیم.

چذابه

این مقام مسئول درخصوص خروج زوار از پایانه‌های مرزی خوزستان بیان کرد: از روز‌های آغازین خروج زائران از ایران برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) تاکنون حدود ۵۱۰ هزار زائر از مرز‌های شلمچه و چذابه خارج شده اند.
مدیرکل امنیتی، انتظامی، مرزی و دبیر ستاد اربعین استان خوزستان اذعان داشت: خروج زائران درحال افزایش است و در مقایسه با پارسال بدلیل حذف روادید و عشق و ارادت شیعیان به امام حسین (ع) افزایش چشمگیری نشان می‌دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335