باشگاه خبرنگاران/معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی پس از ورود به استان بازدید از جاذبه‌های گردشگری را آغاز کرده اند.
مجتبی میرحسینی گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی پس از ورود به این استان بازدید از جاذبه‌های گردشگری بهشت باستان‌شناسان را آغاز کرده و تا چهارم آبان از آثار باستانی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری جنوب شرق ایران دیدن می‌کنند.
مجتبی میرحسینی اظهار داشت: این گردشگران روز گذشته وارد سیستان شده و از آثار و جاذبه‌های این منطقه بازدید و سپس به سمت بیابان لوت حرکت کرده و در آنجا چادر می‌زنند.
او گفت: گردشگران بلژیکی و سوئیسی سپس به سمت زاهدان حرکت کرده تا از موزه منطقه‌ای جنوب شرق، مکان‌های دیدنی و بازار این شهر بازدید و سپس عازم تفتان، خاش، ایرانشهر و نیکشهر می‌شوند تا با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری جنوب سیستان و بلوچستان نیز آشنا شوند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان افزود: این گردشگران در پایان به چابهار و کنارک خواهند رفت و از ساحل درک، کوه‌های مریخی، تالاب صورتی و رمین بازدید می‌کنند.
او خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون سه میلیون و ۲۵۴ هزارو ۷۶۴ نفر گردشگر داخلی و ۱۴۰ هزاررو ۹۴۴ نفر گردشگر خارجی وارد سیستان و بلوچستان شده و از مناطق مختلف این استان دیدن کرده‌اند.
میرحسینی گفت: همچنین ۸۶ هزار نفر گردشگر خارجی به مناسبت ایام اربعین و شرکت در مراسم کربلا وارد استان شده‌اند.
او افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ورود گردشگران داخلی به سیستان و بلوچستان ۳۱ درصد و گردشگران خارجی ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c