تسنیم/رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان آزاد می‌شوند.
سید عبدالحسین سجادی ظهر امروز در چهارمین جلسه هیات امنای ستاد دیه سیستان و بلوچستان با اشاره به فراهم شدن مقدمات آزادی 11 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان، اظهار داشت: تعداد 75 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد در سطح زندان‌های استان به سر می‌برند که چشم به راه کمک خیران و نیکوکاران برای آزادی هستند.
رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان در خصوص نحوه آزادی 11 زندانی گفت: با اعتبار 11 میلیارد ریالی موجبات آزادی این زندانیان فراهم شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد زندانیان جرائم غیرعمد در زندان‌های سراسر استان در حال حاضر 75 نفر است که برای آزادی این افراد 5 میلیارد و 200 میلیون تومان دیه لازم است.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 74 زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت 1 میلیارد و 500 میلیون تومان آزاد شده اند اضافه کرد: پرداخت این مبلغ از محل اعتبارات ستاد دیه استان و کشور و صندوق بیمه خسارت بدنه بوده است.
ســـجادی عنوانکرد: سوانح رانندگی، عدم پرداخت مهریه و نفقه، حوادث کارگاهی، صدور چک‌های بلامحل غیرکلاهبرداری، عمده زندانیان جرائم غیرعمد را تشکیل می‌دهند که در این راستا افراد اگر تنها کمی احتیاط بیشتر داشته باشند به طور حتم گرفتار زندان نمی‌شوند.
در جشن گلریزان که 30 خردادماه در زاهدان برگزار شد خیرین سیستان و بلوچستان 50 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد استان کمک کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c