تسنیم/محمد شریعتمداری ظهر امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی اظهار داشت: مجموعه تامین اجتماعی باید سالانه 120 هزار میلیارد پرداختی به اعضای تحت پوشش خود داشته باشد و باید در مقابل به همین میزان دریافت کند که این عدم پرداخت‌ها سبب بروز بدهی این صندوق شده است.
وی افزود: اینکه قوانینی وضع شود که از پرداخت مطالبات تامین اجتماعی ممانعت شود پایداری این صندوق نیز بحرانی و درنهایت ورشکست می‌شود، این قوانین ممانعت کننده از پرداخت‌ها سبب شده که این مجموعه آن گونه که باید نتواند خدمات ارائه دهد.
شریعتمداری تصریح کرد: علی‌رغم وجود این حجم از سخت‌گیری‌ها در حوزه پرداخت مطالبات تامین اجتماعی همواره به میزان 12 هزار میلیارد تومان به مراکز بهداشتی و درمانی بدهی دارد، علاوه بر این نیز بدهی‌هایی به سیستم بانکی کشور نیز داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در مورد بروز موارد ویژه در حوزه قوانین نسبت به رفع آن در سطح گشترده اقدام می‌کنیم، سران سه قوه در موارد ویژه وارد عمل شده و برجای قانون‌گذاران می‌نشینند و تلاششان بر این است که در حوزه قانون‌گذاری بیشتر جنبه هماهنگی ایجاد کنند که به این سبب اگر مصوبات به سران سه قوه مرتبط بود اعلام شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی