فارس/علی اکبر سقای فرمانده قرارگاه اربعین ناجا، اظهار کرد: ۳۰۰ هزار تردد زائران اتباع خارجی در پایانه مرزی شلمچه ثبت شده است. بیشترین زائران خارجی از کشورهای آذربایجان، ترکمنستان پاکستان، افغانستان و هند بودند.
وی افزود: مشکل امنیتی، ترافیکی و انتظامی در روند تردد زائران در شلمچه رخ نداد و گذرگاه مرزی شلمچه یکی از امن‌ترین مرزهای عبوری زائران بود هیچ‌گونه مشکل امنیتی در این مرز مشاهده نشده است.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه بیان کرد: از ۲۰ کشور جهان ۲۲۰ هزار زائر خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی و زیارت عتبات عالیات از مرز عبور کردند.
وی گفت: با رایزنی انجام شده با مرزبانی کشور عراق در مرزشلمچه مشکل تردد زائران پاکستانی که ۲ هفته در نقطه صفر مرزی بین عراق و ایران اجازه ورود به کشور عراق را نداشتند برطرف و این زائران از مرز عبور کردند.
سقایی به افزایش ۷۹درصدی خروج زائران اربعین حسینی از مرز شلمچه نسبت به سال گذشته افزود: بیش از یک میلیون و ۶۶۷ هزار تردد زائر در مرز شلمچه در اربعین امسال ثبت شده است.
وی گفت: با هماهنگی انجام شده با مرزبانی یک هزار و ۸۲۹ کامیون حامل وسایل موکب های حسینی ایرانی مستقر از نجف و کربلا از مرز عبور کردند. و با تعامل خوب کشور عراق مشکلی برای زائران ایرانی برای ورود به این کشور پیش نیامد.
فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه بیان کرد: درحال حاضر روند بازگشت زائران از مرز شلمچه بسیار روان است و زائران در کمترین زمان ممکن و بدون معطلی پس از کنترل گذرنامه وارد کشور می شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335

منبع : فارس