تسنیم/ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه در سه ماه گذشته ۱۲۰۰ کلاس درس به انواع سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند

محمدرضا بیکی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگاران در بیرجند اظهار داشت: در زمینه نیاز استان به ساخت کلاس درس با تأکید فراوان اولویت ما حاشیه‌های شهر بیرجند و بعد از آن درمیان و زیرکوه و قاین است.
محمدرضا بیکی بیان کرد: خراسان جنوبی همگام با دیگر استانها کشور اقدام به جمع‌آوری بخاری‌های نفتی در مدارس کرده و در سه ماه گذشته بیش از 1200کلاس درس را به انواع سیستم گرمایشی استاندارد براساس اقلیم مقاوت استانی از جمله رادیاتور، بخاری‌های هرمتیک، اسپلیت‌های دو منظوره ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه با احتساب آمار سال‌های قبل هم اکنون بیش از 85 درصد مدارس خراسان جنوبی در بحث گرمایش استانداردسازی شدند و مابقی مدارس نیز از بخاری‌های تابشی برقی و نفتی کاربراتوری استفاده می‌کنند افزود: امید می‌رود با گازرسانی به تمام روستاهای استان در سال آینده شاهد نصب بخاری‌های هرمتیک در همه مدارس استان باشیم.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی، تامین سیستم‌های گرمایشی استاندارد در مدارس را از ملزومات فصل جاری دانست و گفت: ساخت فضاهای آموزشی استاندارد و دارای حداکثر کیفیت فنی مورد انتظار است و تهیه بستر آموزشی لازم برای دانش آموزان این خطه کویری از جمله اهداف و چشم اندازهای اداره کل نوسازی مدارس است.
بیکی با اشاره به اینکه بودجه دولتی برای مدرسه‌سازی در خراسان‌جنوبی در سال جاری 15 میلیارد تومان بوده است گفت: این بودجه به صورت کامل اختصاص یافته که در شرایط تنگنای اقتصادی دولت بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود.
وی با بیان اینکه هر ساله یک جشنواره خیرین مدرسه‌ساز با حضور پرشور خیرین و مردم برگزار می‌کنیم افزود: هدف از برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز تکریم خیرین، اشاعه فرهنگ خیر و خیرخواهی و جلب کمک خیرین است و هر ساله نیز کمک‌های خیرین بیشتر شده است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال 170 میلیارد تومان تعهدات خیرین مدرسه‌ساز بوده است، ادامه‌داد: نکته قابل توجه این است که بالای 75 درصد این تعهدات انجام و حدود یک هزار و 814 کلاس درس توسط این خیرین ساخته شده است.
وی یادآور شد: دستورالعمل بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان نیز ابلاغ شده که امیدواریم با همکاری همه مسئولین و دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط به خوبی این جشنواره را نیز برگزار کنیم.
بیکی با اشاره به پروژه‌های در دست ساخت افزود: پروژه‌های در دست ساخت شامل کلاس، سالن ورزشی، توسعه مدرسه و مقاوم سازی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7