ایرنا/ مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل گفت: بر اساس آمارهای موجود روند طلاق در بین زوج‌ها در این استان رو به افزایش بوده و باید اقدامات لازم برای پیشگیری از آن انجام شود.

شهرام رسولی، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل اظهار کرد: اکنون میانگین طلاق در استان اردبیل ۲.۶ در هزار بر اساس جمعیت است که میانگین این آمار در کشور ۲.۲ در هزار است.
وی با بیان اینکه در کنار کاهش زاد و ولد جمعیت سالمندی این استان نیز در حال افزایش می‌باشد، گفت: پیش‌بینی شده تا ۲۰ سال آینده آمار سالمندان استان از حدود ۱۰۰ هزار نفر کنونی به ۳۵۰ هزار نفر برسد.
رسولی اضافه‌کرد: از نظر میانگین و هرم سنی، جمعیت استان به سمت پیری در حال حرکت بوده و برای جلوگیری از این آسیب باید تدابیری جدی اتخاذ شود.
به گفته وی، میزان ازدواج در این استان هشت در هزار، ولادت ۱۷.۴ در هزار و فوتی هم ۵.۴ در هزار در سال جاری است.
او به ثبت وقایع تولد و فوت در استان اشاره کرد و افزود: در سال‌های گذشته ثبت وقایع با تاخیر صورت می‌گرفت ولی در حال حاضر ثبت این وقایع در ۱۵ روز اول انجام می‌شود.
مدیرکل ثبت و احوال استان اردبیل درباره صدور کارت ملی هوشمند گفت: دریافت کارت هوشمند ملی الزامی است و تاکنون ۸۶ درصد مردم این استان کارت هوشمند ملی دریافت کردند.
رسولی افزود: تا آذرماه امسال کارت هوشمند ملی ۸۵ درصد واجدان شرایط صادر شده و با توجه به ارائه خدمات توسط دستگاه‌های اجرایی از طریق کارت هوشمند ملی شهروندان باید نسبت به دریافت آن اقدام نمایند تا در خدمات دستگاه‌های اجرایی با مشکل مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه بیش از ۶۵ دفتر پیشخوان در استان به منظور دسترسی آسان مردم ارائه خدمات می‌نمایند، گفت: ارائه خدمات به موقع و کاهش زمان حضور مردم در ادارات و دفاتر پیشخوان از برنامه‌های مدنظر ثبت احوال بوده و در حال حاضر شناسنامه در کمتر از ۴۸ ساعت و بصورت روزانه صادر می‌شود.
رسولی با اشاره به میزان زاد و ولد در استان افزود: امسال ۹۹.۹ درصد ولادت‌های استان در مهلت قانونی ۱۵ روزه ثبت می‌شوند که از میانگین کشوری بالاتر است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253