فارس/ مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي گفت: ۱۷ بقعه متبرکه شاخص استان ميزبان سوگواره بصيرت عاشورايي در ايام عزاداري حضرت سيدالشهدا(ع) در ماه‌هاي محرم و صفر است.

حجت‌الاسلام پرويز بخشي‌پور، مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي با اشاره به نقش بقاع متبرکه در ترويج شعائر مذهبي و معارف عاشورايي مکتب امام حسين(ع)، اظهار داشت: هويت ديني و ملي ما با امامزادگان و بقاع متبرکه گره خورده و امامزادگان به نوعي محل برگزاري مراسم هيأت‌هاي مذهبي هستند.
وي به تصميمات ستاد ملي مقابله با کرونا براي برگزاري مراسم مذهبي در فضاي باز اشاره و بيان داشت: هيأت‌هاي مذهبي در بقاع شاخص مستقر و از ظرفيت فضاهاي روباز موجود در بقاع براي عزاداري استفاده مي‌کنند.
مديرکل اوقاف و امور خيريه خراسان‌جنوبي از برگزاري سوگواره بصيرت عاشورايي در ۱۷ بقعه متبرکه استان خبر داد و مطرح کرد: تمامي برنامه‌هاي امسال از همايش قبيل احلي من‌العسل، شيرخوارگان حسيني، رهروان زينبي و اقامه نماز ظهر و عصر روز عاشورا در فضاي باز و با رعايت کامل دستورالعمل‌هاي بهداشتي برگزار خواهد شد.
بخشي‌‌پور تبيين کرد: توجه ويژه به ظرفيت فضاي مجازي و استفاده هر چه بيشتر و بهتر از آن رويکرد اين نهاد در اجراي آيين‌هاي عزاداري حضرت سيدالشهدا(ع) در سال جاري است و بسياري از برنامه‌هاي فرهنگي در ايام عزاداري محرم و صفر از اين طريق در جامعه منعکس مي‌شود.
وي با تأکيد بر اينکه پويش‌هاي مختلف مردمي از قبيل «هر خانه يک حسينيه» و «هر منزل يک بيرق حسيني» در استان راه‌اندازي شده و ما نيز اين پويش‌هاي حمايت مي‌کنيم، تصريح کرد: طبق دستورالعمل ستاد پيشگيري از بيماري کرونا تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي در بقاع مجري طرح بصيرت عاشورايي اجرا مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today