ايمنا/ مدير مرکز مديريت و کنترل ترافيک شهرداري اصفهان گفت: در آينده نزديک در اصفهان طرح محدوده ترافيکي جايگزين طرح زوج و فرد خودروها مي‌شود.

هادي کريمي، مدير مرکز مديريت و کنترل ترافيک شهرداري اصفهان اظهار کرد: مطالعات انجام شده در حوزه حمل و نقل نشان داده اجراي طرح زوج و فرد به صورت بلند مدت تبعاتي مانند افزايش سرانه مالکيت خودرو را در پي خواهد داشت و شهروندان به داشتن تعداد خودروهاي بيشتر تشويق مي‌شوند تا هر روز بتوانند به محدوده مرکزي شهر سفر کنند؛ اين موضوع باعث مي‌شود اجراي طرح زوج و فرد در بلند مدت به اهدافي مثل کاهش ترافيک در محدوده‌هاي تعيين شده نرسد و در برخي موارد سبب افزايش تردد و يا افزايش طول سفرها شود.
وي با بيان اينکه نمي‌توان به طرح زوج و فرد خودروها به عنوان يک طرح بلند مدت براي تحقق اهداف کاهش ترافيک، کاهش آلودگي هوا و مديريت تقاضا نگاه کرد، افزود: با اجرايي شدن طرح ترافيک جديد تقاضاي تردد از سوي شهروندان را مديريت مي‌کنيم تا آنها براي سفرهاي درون شهري خود برنامه‌ريزي کنند.
مدير مرکز مديريت و کنترل ترافيک شهرداري اصفهان تصريح کرد: طرح محدوده ترافيک با هدف کاهش ترافيک‌هاي زائد و ايجاد تسهيلات براي ساکنان مرکز شهر و افرادي که آنجا کار ضروري دارند اجرا مي‌شود.
کريمي با بيان اينکه مطالعات طرح محدوده ترافيکي توسط دانشگاه صنعتي اصفهان انجام شده و مصوبات لازم از شوراي ترافيک استان و شوراي شهر دريافت شده است، گفت: در آينده نزديک اين طرح جايگزين طرح زوج و فرد خودروها در شهر مي‌شود.
وي اظهار کرد: در طرح محدوده ترافيکي پيش بيني شده تا ساکنان محدوده طرح بتوانند با تخفيف ۸۰ تا ۹۰ درصدي مجوز تردد در محدوده مرکزي شهر را دريافت کنند.
مدير مرکز مديريت و کنترل ترافيک شهرداري اصفهان گفت: قبل از اجراي طرح فراخواني اعلام مي‌شود تا ساکنان محدوده مستندات سکونت خود را ارائه کرده و شماره پلاک آنها در صورت احراز مالکيت و سکونت در سامانه ثبت شده و در نهايت مجوز صادر مي‌شود، ساير شهروندان نيز از طرق اپليکيشن تلفن همراه به صورت پيامک يا از طريق اينترنت يا عوامل فروش طرح، قبل از ورود مبلغ مورد نظر را پرداخت مي‌کنند که به محض پرداخت پلاک خودرو در سامانه ثبت خواهد شد.
کريمي ادامه داد: پلاک خودروهايي که در محدوده تاريخي و مرکزي شهر تردد مي‌کنند از طريق دوربين‌ها ثبت مي‌شود چنانچه مالک خودرو مبلغ تعيين شده را پرداخت کرده باشد، خودرو در ليست پلاک‌هاي مجاز تردد ثبت مي‌شود، در غير اين صورت جريمه صادر خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today