ایسنا/ نایب رئیس نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه درباره خطر ورشکستگی این نمایشگاه به دلیل شرایط بیماری کرونا هشدار داد.

موسی سلیمی، نایب رئیس نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه با اشاره به تعطیلی شش ماهه نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم برپایی نمایشگاه در این مدت، گفت: در گذشته از قِبل برپایی نمایشگاه حقوق کارکنان و هزینه‌های جانبی مانند پول آب، برق و ... پرداخت می‌شد، اما اکنون چندین ماه است به دلیل عدم برپایی نمایشگاه درآمدی نداریم.
وی ادامه داد: در این چند ماه به سختی حقوق حدود 30 نفر پرسنلی که در نمایشگاه کار می‌کنند را پرداخت کردیم و ادامه این روند بسیار دشوار است.
نایب رئیس نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه معتقد است، با ادامه این وضعیت، نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه بعد از حدود 20 سال فعالیت قابل توجه در آستانه ورشکستگی قرار می‌گیرد که احیا آن بسیار دشوار خواهد بود.
سلیمی از نمایشگاه به عنوان برندی برای پویایی اقتصاد و بازرگانی کرمانشاه یاد کرد و افزود: نمایشگاه کرمانشاه در زمینه برپایی نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی عملکرد خوبی داشته و حیف است از دست برود.
وی ادامه داد: علاوه بر 30 نفر نیروی ثابت، 100 نفر نیرو نیز در زمان برپایی نمایشگاه سر کار بودند که با این روند معیشت آنها در خطر است.
وی با اشاره به پیگیری‌های متعددی که برای برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و معدود در این نمایشگاه انجام شده، ادامه داد: برای این منظور نیازمند موافقت ستاد کرونای استان هستیم.
نایب رئیس نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه تاکید کرد: دلیل مخالفت ستاد کرونا این است که برپایی نمایشگاه ممکن است به شیوع بیماری دامن بزند، این در حالی است که در سطح شهر کرمانشاه بازارهای سرپوشیده بسیاری داریم که ازدحام و تراکم جمعیت در آنها بسیار بیشتر از نمایشگاه است.
سلیمی اضافه کرد: از سوی دیگر ما قصد نداریم نمایشگاه‌های شلوغی مانند نمایشگاه پاییزه را برگزار کنیم، بلکه هدف ما برپایی نمایشگاه‌های تخصصی با جمعیت کم است که مخاطبان خاص خود را دارد.
وی نمایشگاه تجهیزات پزشکی را یکی از مهمترین این نمایشگاه‌ها دانست که در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا می‌تواند بسیار مفید باشد.
نایب رئیس نمایشگاه بین‌المللی کرمانشاه افزود: در صورت برپایی هرگونه نمایشگاه، تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت خواهیم کرد و اجازه بروز مشکل را نمی‌دهیم.
سلیمی یادآور شد: در برخی از استان‌های دیگر با تصمیم ستاد استانی کرونا، برپایی نمایشگاه‌ها به صورت محدود و تخصصی انجام شده است.
در نشست امروز(اول شهریور) ستاد کرونای استان، استاندار کرمانشاه اعلام کرد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی بلامانع است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today