ايسنا/ نايب رئيس نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه درباره خطر ورشکستگي اين نمايشگاه به دليل شرايط بيماري کرونا هشدار داد.

موسي سليمي، نايب رئيس نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه با اشاره به تعطيلي شش ماهه نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه به دليل شيوع بيماري کرونا و عدم برپايي نمايشگاه در اين مدت، گفت: در گذشته از قِبل برپايي نمايشگاه حقوق کارکنان و هزينه‌هاي جانبي مانند پول آب، برق و ... پرداخت مي‌شد، اما اکنون چندين ماه است به دليل عدم برپايي نمايشگاه درآمدي نداريم.
وي ادامه داد: در اين چند ماه به سختي حقوق حدود 30 نفر پرسنلي که در نمايشگاه کار مي‌کنند را پرداخت کرديم و ادامه اين روند بسيار دشوار است.
نايب رئيس نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه معتقد است، با ادامه اين وضعيت، نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه بعد از حدود 20 سال فعاليت قابل توجه در آستانه ورشکستگي قرار مي‌گيرد که احيا آن بسيار دشوار خواهد بود.
سليمي از نمايشگاه به عنوان برندي براي پويايي اقتصاد و بازرگاني کرمانشاه ياد کرد و افزود: نمايشگاه کرمانشاه در زمينه برپايي نمايشگاه‌هاي داخلي و بين‌المللي عملکرد خوبي داشته و حيف است از دست برود.
وي ادامه داد: علاوه بر 30 نفر نيروي ثابت، 100 نفر نيرو نيز در زمان برپايي نمايشگاه سر کار بودند که با اين روند معيشت آنها در خطر است.
وي با اشاره به پيگيري‌هاي متعددي که براي برپايي نمايشگاه‌هاي تخصصي و معدود در اين نمايشگاه انجام شده، ادامه داد: براي اين منظور نيازمند موافقت ستاد کروناي استان هستيم.
نايب رئيس نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه تاکيد کرد: دليل مخالفت ستاد کرونا اين است که برپايي نمايشگاه ممکن است به شيوع بيماري دامن بزند، اين در حالي است که در سطح شهر کرمانشاه بازارهاي سرپوشيده بسياري داريم که ازدحام و تراکم جمعيت در آنها بسيار بيشتر از نمايشگاه است.
سليمي اضافه کرد: از سوي ديگر ما قصد نداريم نمايشگاه‌هاي شلوغي مانند نمايشگاه پاييزه را برگزار کنيم، بلکه هدف ما برپايي نمايشگاه‌هاي تخصصي با جمعيت کم است که مخاطبان خاص خود را دارد.
وي نمايشگاه تجهيزات پزشکي را يکي از مهمترين اين نمايشگاه‌ها دانست که در شرايط کنوني شيوع بيماري کرونا مي‌تواند بسيار مفيد باشد.
نايب رئيس نمايشگاه بين‌المللي کرمانشاه افزود: در صورت برپايي هرگونه نمايشگاه، تمام پروتکل‌هاي بهداشتي را رعايت خواهيم کرد و اجازه بروز مشکل را نمي‌دهيم.
سليمي يادآور شد: در برخي از استان‌هاي ديگر با تصميم ستاد استاني کرونا، برپايي نمايشگاه‌ها به صورت محدود و تخصصي انجام شده است.
در نشست امروز(اول شهريور) ستاد کروناي استان، استاندار کرمانشاه اعلام کرد برگزاري نمايشگاه‌هاي تخصصي بلامانع است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today