باشگاه خبرنگاران/ دومین مرحله از رزمایش همدلی، طرح اطعام حسینی و احسان حسینی با افتتاح ۷۲ آشپزخانه حسینی کمیته امداد خراسان شمالی در سراسر استان در محل آستان مقدس امامزاده سید عباس موسی ابن جعفر(ع) بجنورد آغاز شد.

مجید الهی راد، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی در آیین افتتاح این آشپزخانه‌ها گفت: این اقدام از ایام غدیر آغاز شد به طوری که ۱۲۰ هزار پرس غذای گرم و بیش از ۵ هزارو ۳۰۰ سبد غذایی بین نیازمندان آغاز شد.

وی افزود: با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا و توزیع نکردن غذای نذری، نذورات مردمی در قالب طرح رزمایش همدلی و مواسات جمع آوری و به صورت غذای گرم یا سبد غذایی بر اساس نوع نذورات مردم از طریق کمیته امداد جمع آوری و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی اظهار کرد: امسال در ایام ماه محرم و صفر با مشارکت خیران مرحله دوم رزمایش ایران همدل در قالب "اطعام واحسان حسینی" برای ارائه خدمات اثربخش‌تر به نیازمندان اجرا گذاشته شده است.

الهی راد اضافه کرد: در مرحله نخست این رزمایش، ۴۳ آشپزخانه در استان راه اندازی شد که در آن مرحله ۲۴۰ هزار پرس غذای گرم و بیش از ۳۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today