فارس/ معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: گردشگران از حضور در مجاورت یخچال‌های طبیعی این استان خودداری کنند.

فرجام سمیعی، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی چهارمحال و بختیاری امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری، گفت: با توجه به کاهش ضخامت یخچال‌های طبیعی و احتمال ریزش آن‌ها، مسافران و گردشگران در استان برای داشتن سفری ایمن از ورود به آن‌ها خودداری و پرهیز کنند.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چهارمحال و بختیاری، افزود: در سال‌های گذشته به‌علت بی‌توجهی گردشگران به تابلوهای هشداردهنده، ریزش برف و یخ در غار یخی چما متاسفانه منجر به مرگ و یا زخمی شدن برخی افراد شد.
وی با بیان اینکه تمامی این موارد هشداری در قالب دو تابلو آماده و در محل غار یخی چما شهرستان کوهرنگ نصب شده است، اضافه کرد: در پی خشک‌سالی‌های اخیر، ذوب برف‌ها و گرمای شدید هوا، احتمال شکسته شدن یخ و برف و ریزش غار یخی چما وجود دارد.
سمیعی، خودداری از اقامت در مسیل‌ها و مناطق حادثه‌خیز، خاموش کردن آتش، پرهیز از ورود بدون مجوز به منابع آبی شامل رودخانه‌ها، سدها و دریاچه‌ها، اطمینان از سالم بودن آب‌های آشامیدنی قبل از نوشیدن را از جمله نکات ضروری قابل توجه گردشگران و مسافران عنوان کرد.
وی ادامه داد: بهره‌مندی از خدمات راهنمایان دارای کارت و تورهای گردشگری، خودداری از رانندگی در شب و هوای نامناسب و پرهیز از روشن کردن وسایل گازسوز در فضاهای بسته و چادر  از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه تمامی مسافران و گردشگران چهارمحال و بختیاری باشد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday