پليس فتا/ رئيس پليس فتا مرکزي گفت: فردي که از طريق فضاي مجازي اقدام به نشر اکاذيب عليه شهروند اراکي مي کرد، شناسايي و دستگير شد.

سرهنگ احسان آنقي، رئيس پليس فتا استان مرکزي در تشريح اين خبر گفت: يکي از شهروندان اراکي با ارائه مرجوعه قضايي به اين پليس مراجعه و اظهار داشت: "فرد يا افرادي با ايجاد کانال تلگرامي با انتشار اکاذيب عليه وي اقدام به تخريب و فضاسازي نموده‌اند که تقاضاي رسيدگي به موضوع را دارم".
وي در ادامه افزود: پس از حضور شاکي در پليس و ثبت اظهارات و ارائه‌ي مستندات، رسيدگي به موضوع در دستور کار اين پليس قرار گرفت و در بررسي اوليه صورت گرفته توسط کارشناسان اين پليس مشخص شد متهم با انتشار اخبار کذب در کانال تلگرامي، سعي در تخريب چهره اجتماعي و جايگاه شغلي شاکي داشته است.
اين مقام انتظامي بيان کرد: کارشناسان اين پليس با بررسي‌هاي بيشتر و اقدامات فني و پليسي و طي هماهنگي صورت گرفته با مقام  قضايي، متهم را در شهر اراک شناسايي و دستگير کردند.
سرهنگ آنقي گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابي شد؛ اما پس از مواجه‌شدن با دلايل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و هدف خود را از اين موضوع انتقام‌جويي اعلام کرد و از عمل مجرمانه‌ي خود اظهار پشيماني نمود.
رئيس پليس فتا استان مرکزي با بيان اينکه رعايت اصل اخلاق‌مداري در استفاده از فضاي مجازي به خصوص شبکه‌هاي اجتماعي يکي از الزامات فعاليت در اين حوزه است، گفت: کاربران فضاي مجازي بايد مراقب رفتار خود در فضاي مجازي باشند تا از روي جهل يا انتقام‌جويي براي ديگر کاربران ايجاد مزاحمت ننمايند که در غير اين صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today