پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا مرکزی گفت: فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب علیه شهروند اراکی می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ احسان آنقی، رئیس پلیس فتا استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان اراکی با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت: "فرد یا افرادی با ایجاد کانال تلگرامی با انتشار اکاذیب علیه وی اقدام به تخریب و فضاسازی نموده‌اند که تقاضای رسیدگی به موضوع را دارم".
وی در ادامه افزود: پس از حضور شاکی در پلیس و ثبت اظهارات و ارائه‌ی مستندات، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و در بررسی اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با انتشار اخبار کذب در کانال تلگرامی، سعی در تخریب چهره اجتماعی و جایگاه شغلی شاکی داشته است.
این مقام انتظامی بیان کرد: کارشناسان این پلیس با بررسی‌های بیشتر و اقدامات فنی و پلیسی و طی هماهنگی صورت گرفته با مقام  قضایی، متهم را در شهر اراک شناسایی و دستگیر کردند.
سرهنگ آنقی گفت: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد؛ اما پس از مواجه‌شدن با دلایل‌، مدارک و مستندات موجود در پرونده‌، به‌ناچار لب به اعتراف گشود و هدف خود را از این موضوع انتقام‌جویی اعلام کرد و از عمل مجرمانه‌ی خود اظهار پشیمانی نمود.
رئیس پلیس فتا استان مرکزی با بیان اینکه رعایت اصل اخلاق‌مداری در استفاده از فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از الزامات فعالیت در این حوزه است، گفت: کاربران فضای مجازی باید مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند تا از روی جهل یا انتقام‌جویی برای دیگر کاربران ایجاد مزاحمت ننمایند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today