جماران/ از امروز طرح ترافيک دوباره در تهران اجرايي شد.

بنابراعلام مسئولان مديريت شهري و پليس راهور پايتخت از صبح امروز -اول شهريور-، ۲ طرح ترافيک و کنترل آلودگي هوا اجرايي شد.

وي افزود که اجراي مجدد طرح ترافيک نيازي به تائيد ستاد ملي مقابله با کرونا ندارد.

در اين رابطه رئيس پليس راهور پايتخت هم گفت: اجراي طرح از ساعت ۸:۳۰ صبح هر روز آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.

سردار «محمدحسين حميدي» خاطرنشان کرد: رانندگاني که در اين محدوده حضور دارند از ساعت ۱۴:۳۰ مجوز خروج از طرح را خواهند داشت.

همچنين بنابراعلام معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران، ديگر طرح ترافيک خبرنگاري ۱۳۹۸ اعتبار ندارد و تنها خبرنگاراني که طرح ترافيک امسال را دارند، مي توانند از تخفيف ورود به طرح‌هاي تهران استفاده کنند.

 به طور معمول ۲ طرح «ترافيک» و «کنترل آلودگي هوا» يعني زوج و فرد سابق و حلقه دوم طرح ترافيک در محدوده مرکزي شهر تهران اجرا مي‌شد و شرط ورود به اين محدوده‌ها و جلوگيري از جريمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» و «شارژ حساب شهروندي» بود.

محدوده طرح ترافيک از شمال به خيابان مطهري، از جنوب به خيابان شوش، از غرب به خيابان کارگر و از سمت شرق به خيابان‌هاي شريعتي و ۱۷ شهريور است و از سوي ديگر طرح کنترل آلودگي هوا نيز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علي(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه نواب و چمران محدود مي‌شود.

پس از شيوع کرونا و اجرا نشدن موقتي طرح ترافيک، بنابر تصميم شوراي ترافيک تهران، ساعت اجراي اين طرح‌ها کاهش يافته بود و از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا مي‌شد که خبرهايي مبني بر شلوغي مترو و اتوبوس موجب شد تا اجراي طرح به صورت موقتي لغو شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran