آخرين خبر/ سخنگوي شوراي اسلامي شهر اردبيل معتقد است با وجود پيگيري‌هاي مکرر پروژه مشارکتي تيراژه، سرمايه گذار بخش خصوصي اراده‌اي براي تکميل و اجراي آن ندارد.

حسين افسانه، سخنگوي شوراي اسلامي شهر اردبيل تصريح کرد: مطابق قرارداد منعقده در خصوص پروژه تيراژه مقرر شده در صورت بروز اختلاف شوراي حکميت متشکل از اعضاي شوراي شهر و هيئت مديره پروژه تشکيل شود و مداخله شورا در اين پروژه به اين ترتيب بوده است.
وي افزود: با توجه به اينکه تيراژه به تعهدات خود عمل نکرده، موجب بروز اختلاف شده و شهرداري درخواست کرده تا قرارداد فسخ شود. سرمايه گذار مي گويد پروانه تمديد شود تا ادامه دهد در حالي که تاکنون شهرداري ممانعتي در روند اجراي پروژه ايجاد نکرده است.
افسانه تاکيد کرد: از سويي اين پروژه به صورت مشارکتي است و سرمايه گذار و شهرداري در سود و زيان آن شريک هستند، در صورتي که بخش خصوصي زيان کند به کسي پاسخگو نخواهد بود اما شهرداري تحت نظارت دستگاه‌هاي اجرايي و پاسخگويي است.
عضو شوراي اسلامي شهر اردبيل متذکر شد: نتيجه چندين بار جلسه شوراي حکميت و حتي چند جلسه غيررسمي با مديرعامل پروژه، به صراحت اعلام کرديم که اگر سرمايه گذار اراده دارد پروژه را فعال کند اما در عمل اراده‌اي ديده نمي‌شود.
وي متذکر شد: اينکه بررسي اين پروژه تا به امروز ادامه داشته با هدف حمايت سرمايه گذار است و اينکه تصور نشود با عينک بدبيني به سرمايه گذار نگاه مي کنيم.
افسانه در خصوص مطالبه سرمايه گذار براي پرداخت جريمه براي کناره گيري نيز گفت: واگذاري قرارداد به شخص ديگر غيرقانوني است و پرداخت خسارت بايد مبتني بر کار کارشناسي باشد. فعلا قرارداد به آن مرحله نرسيده که فسخ شود و سرمايه گذار ادعايي داشته باشد، بلکه در مرحله مذاکره است.
اين عضو شورا تاکيد کرد: هيچ مستندي که شورا يا شهرداري مانع از ادامه کار سرمايه گذار شده وجود ندارد و اخيرا مطرح شد که سرمايه گذار متعهد شود تا ظرف يک سال پروژه را به اتمام برساند و در صورت عدم اجرا، بند مربوط به پرداخت خسارت حذف شود که اين مورد را نيز نپذيرفته است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today