مهر/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از کاهش محسوس دمای هوا و بارش باران گاهی به‌صورت رگبار و رعد و برق از امروز تا صبح سه شنبه در استان اردبیل خبر داد.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در تشریح وضعیت هوای استان اردبیل بیان کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده با فعالیت سامانه سرد و بارشی از امروز شنبه (۱ شهریور) تا صبح سه شنبه (۴ شهریور) آسمان استان غالباً ابری و مه آلود بوده و ضمن وزش باد تند تا نسبتاً شدید و کاهش محسوس دمای هوا، در بیشتر مناطق استان بارش باران گاهی به‌صورت رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.
وی افزود: طبق پیش بینی‌های به عمل آمده اوج بارش از عصر شنبه تا اواخر وقت دوشنبه (۳ شهریور) خواهد بود و تمرکز بارش‌ها بیشتر در نوار شرقی، نواحی منتهی به کوه سبلان و بخش‌هایی از مناطق شمالی استان دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل از احتمال بارش برف در ارتفاعات خبر داد و تصریح کرد: به دلیل کاهش محسوس دمای هوا در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری، در ارتفاعات سبلان بارش برف احتمال می‌رود.
محمدی از پایداری هوای خنک تا پایان هفته در استان خبر داد و گفت: از روز سه شنبه هفته آینده به‌تدریج از میزان ناپایداری‌ها کاسته شده اما هوای خنک تا روز پنجشنبه در سطح استان ماندگار خواهد بود.
وی تاکید کرد: توصیه می‌شود مردم از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات مخصوصاً قله سبلان خودداری کنند و دمای مرغداری‌ها و گلخانه‌ها کنترل شده و همچنین از انجام پروژه‌های عمرانی در ساعات بعد از ظهر و عصر خودداری نمایند.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در رابطه با بیشینه دمای حاکم بر مناطق استان اظهار کرد: طی امروز فیروزآباد کوثر، بیله سوار و پارس آباد با حداکثر دمای ۳۰ درجه به عنوان گرم‌ترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today