تسنيم/ مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان جنوبي از بهسازي بيش از ۱۰ درصد از محور‌هاي اصلي و شرياني استان خبر داد.

اسدالله جلال‌زاده، مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان جنوبي صبح امروز در بازديد از محورهاي استان اظهار داشت: طرح ملي سراسري لکه‌گيري و آسفالت محورهاي شرياني با هدف ترميم و بهبود وضعيت راه‌هاي شرياني کشور از ارديبهشت امسال آغاز شده و با جديت تداوم خواهد داشت.
وي افزود: تأمين ايمني عبور و مرور، کاهش استهلاک وسايل نقليه، کاهش مصرف سوخت و حراست از سرمايه گذاري‌هاي کلان کشور از جمله مزايا و دستاوردهاي اجراي اين طرح ملي است.
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان جنوبي گفت: تاکنون بيش از 10 درصد از جاده‌ها و محور‌هاي شرياني استان بهسازي شده و روند روکش‌هاي حفاظتي ادامه خواهد داشت.
جلال‌زاده ادامه داد: از ابتداي سال 99 تاکنون در زمينه روکش‌هاي تقويتي، اجراي 79 کيلومتر روکش آسفالت گرم و 83 کيلومتر اجراي ماسه آسفالت در محورهاي مواصلاتي استان توسط همکاران و پيمانکاران اين حوزه انجام پذيرفته است.
وي بيان کرد: از آغاز اين طرح با توجه به محدوديت‌هاي منابع از يک سو و از طرفي به منظور جلوگيري از رشد غير قابل کنترل خرابي رويه راه‌ها در راستاي اقتصاد مقاومتي و دستيابي به اهداف جهش توليد، رويکرد اين اداره کل در بخش راهداري بيشتر بر اجراي روکش‌هاي حفاظتي بوده که در اين راستاي با اجراي 140 کيلومتر فوگسيل، 40 کيلومتر روکش حفاظتي اسلاري سيل و 91 کيلومتر آسفالت سرد توانسته است در بين 5 استان برتر کشور قرار گيرد که اين روند با تامين اعتبار پروژه‌ها تا پايان سال 99 ادامه خواهد يافت.
مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان جنوبي افزود: اين طرح با حدود 60 هزار  تن آسفالت در حال اجرا است و محورهاي شرياني و کريدورهاي اصلي در اين طرح اولويت دارند.
جلال‌زاده ادامه داد: براي بهبود وضعيت روکش راه‌هاي استان، 15 هزار و 967 تن آسفالت جهت لکه‌گيري توسط ادارات شهرستان به صورت اماني و پيماني انجام شده و 15 اکيپ راهداري در سطح استان مسئوليت اجراي طرح سراسري لکه‌گيري و روکش آسفالت را بر عهده دارند و در اين طرح پيش‌‌بيني ما اين است که بيش از يک هزار کيلومتر از راه‌هاي استان به لحاظ کيفيت روکش آسفالت وضعيت بهتري پيدا خواهند کرد.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح سراسري ارتقاي کيفي روکش آسفالت راه‌هاي شرياني در 10 محور مواصلاتي پر تردد و نيازمند ترميم در حال اجراست.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today