تسنیم/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی از بهسازی بیش از ۱۰ درصد از محور‌های اصلی و شریانی استان خبر داد.

اسدالله جلال‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی صبح امروز در بازدید از محورهای استان اظهار داشت: طرح ملی سراسری لکه‌گیری و آسفالت محورهای شریانی با هدف ترمیم و بهبود وضعیت راه‌های شریانی کشور از اردیبهشت امسال آغاز شده و با جدیت تداوم خواهد داشت.
وی افزود: تأمین ایمنی عبور و مرور، کاهش استهلاک وسایل نقلیه، کاهش مصرف سوخت و حراست از سرمایه گذاری‌های کلان کشور از جمله مزایا و دستاوردهای اجرای این طرح ملی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از 10 درصد از جاده‌ها و محور‌های شریانی استان بهسازی شده و روند روکش‌های حفاظتی ادامه خواهد داشت.
جلال‌زاده ادامه داد: از ابتدای سال 99 تاکنون در زمینه روکش‌های تقویتی، اجرای 79 کیلومتر روکش آسفالت گرم و 83 کیلومتر اجرای ماسه آسفالت در محورهای مواصلاتی استان توسط همکاران و پیمانکاران این حوزه انجام پذیرفته است.
وی بیان کرد: از آغاز این طرح با توجه به محدودیت‌های منابع از یک سو و از طرفی به منظور جلوگیری از رشد غیر قابل کنترل خرابی رویه راه‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اهداف جهش تولید، رویکرد این اداره کل در بخش راهداری بیشتر بر اجرای روکش‌های حفاظتی بوده که در این راستای با اجرای 140 کیلومتر فوگسیل، 40 کیلومتر روکش حفاظتی اسلاری سیل و 91 کیلومتر آسفالت سرد توانسته است در بین 5 استان برتر کشور قرار گیرد که این روند با تامین اعتبار پروژه‌ها تا پایان سال 99 ادامه خواهد یافت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی افزود: این طرح با حدود 60 هزار  تن آسفالت در حال اجرا است و محورهای شریانی و کریدورهای اصلی در این طرح اولویت دارند.
جلال‌زاده ادامه داد: برای بهبود وضعیت روکش راه‌های استان، 15 هزار و 967 تن آسفالت جهت لکه‌گیری توسط ادارات شهرستان به صورت امانی و پیمانی انجام شده و 15 اکیپ راهداری در سطح استان مسئولیت اجرای طرح سراسری لکه‌گیری و روکش آسفالت را بر عهده دارند و در این طرح پیش‌‌بینی ما این است که بیش از یک هزار کیلومتر از راه‌های استان به لحاظ کیفیت روکش آسفالت وضعیت بهتری پیدا خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح سراسری ارتقای کیفی روکش آسفالت راه‌های شریانی در 10 محور مواصلاتی پر تردد و نیازمند ترمیم در حال اجراست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today