ایرنا/ فرمانده انتظامی مهاباد گفت: هشت دستگاه خودرو و ۲۳ دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک توسط ماموران راهنمایی و رانندگی این شهرستان توقیف و روانه پارکینگ شد.

برزو تجاری، فرمانده انتظامی مهاباد اظهار کرد: عوامل انتظامی این شهرستان این تعداد خودرو را با اجرای طرح مبارزه با وسایل نقلیه بدون پلاک و پلاک مخدوش توقیف و صاحبان آن را پس از اعمال قانون و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.
وی با بیان اینکه طرح مبارزه با خودروهای بدون پلاک امسال طی دو مرحله انجام شده است، اضافه کرد: ۷۴ دستگاه وسیله نقلیه بدون پلاک شامل ۲۶ خودرو و ۴۸ دستگاه موتورسیکلت در یک ماهه گذشته در این شهرستان شناسایی و توقیف شده است.
فرمانده انتظامی مهاباد بیان کرد: برخورد با خودروهای بدون پلاک و اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک، به ویژه در زمینه سرقت، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.
تجاری اظهار کرد: بیشترین تخلفات صورت گرفته توسط خودروهای فاقد پلاک مربوط به فرار از صحنه تصادف، تخلف‌های حادثه‌ساز، دوبل پارک‌های نامتعارف و نبود قابلیت اعمال قانون بر این خودروهاست.
تجاری اضافه کرد: اجرای این طرح به درخواست مردم و مبارزه با قانون‌شکنان در دستور کار قرار دارد و در طول سال انجام می‌شود.
وی بیان کرد: طبق ماده دو آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی هر وسیله نقلیه موتوری و غیرموتوری و یدک متصل که در راه‌ها حرکت می‌کند، باید دارای پلاک باشد و رانندگی با وسیله نقلیه‌ای که شماره یا پلاک نداشته یا دارای شماره یا پلاک غیرمجاز باشد، ممنوع است.
تجاری افزود: پلاک خودروهای نو نیز باید قبل از خروج از نمایندگی نصب شده باشد.
فرمانده انتظامی مهاباد تاکید کرد: مخدوش کردن پلاک هم اقدامی مجرمانه است و طبق قانون ۶ ماه تا یک سال زندان خواهد داشت و در این خصوص نیز برخوردها بدون اغماض خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today