ايرنا/ فرمانده انتظامي مهاباد گفت: هشت دستگاه خودرو و ۲۳ دستگاه موتورسيکلت فاقد پلاک توسط ماموران راهنمايي و رانندگي اين شهرستان توقيف و روانه پارکينگ شد.

برزو تجاري، فرمانده انتظامي مهاباد اظهار کرد: عوامل انتظامي اين شهرستان اين تعداد خودرو را با اجراي طرح مبارزه با وسايل نقليه بدون پلاک و پلاک مخدوش توقيف و صاحبان آن را پس از اعمال قانون و تشکيل پرونده به مراجع قضايي معرفي کردند.
وي با بيان اينکه طرح مبارزه با خودروهاي بدون پلاک امسال طي دو مرحله انجام شده است، اضافه کرد: ۷۴ دستگاه وسيله نقليه بدون پلاک شامل ۲۶ خودرو و ۴۸ دستگاه موتورسيکلت در يک ماهه گذشته در اين شهرستان شناسايي و توقيف شده است.
فرمانده انتظامي مهاباد بيان کرد: برخورد با خودروهاي بدون پلاک و اجراي طرح‌هاي ارتقاي امنيت اجتماعي در طول سال ادامه خواهد داشت و شهروندان مي‌توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مشکوک، به ويژه در زمينه سرقت، مراتب را به مرکز فوريت‌هاي پليسي ۱۱۰ اعلام کنند.
تجاري اظهار کرد: بيشترين تخلفات صورت گرفته توسط خودروهاي فاقد پلاک مربوط به فرار از صحنه تصادف، تخلف‌هاي حادثه‌ساز، دوبل پارک‌هاي نامتعارف و نبود قابليت اعمال قانون بر اين خودروهاست.
تجاري اضافه کرد: اجراي اين طرح به درخواست مردم و مبارزه با قانون‌شکنان در دستور کار قرار دارد و در طول سال انجام مي‌شود.
وي بيان کرد: طبق ماده دو آيين‌نامه راهنمايي و رانندگي هر وسيله نقليه موتوري و غيرموتوري و يدک متصل که در راه‌ها حرکت مي‌کند، بايد داراي پلاک باشد و رانندگي با وسيله نقليه‌اي که شماره يا پلاک نداشته يا داراي شماره يا پلاک غيرمجاز باشد، ممنوع است.
تجاري افزود: پلاک خودروهاي نو نيز بايد قبل از خروج از نمايندگي نصب شده باشد.
فرمانده انتظامي مهاباد تاکيد کرد: مخدوش کردن پلاک هم اقدامي مجرمانه است و طبق قانون ۶ ماه تا يک سال زندان خواهد داشت و در اين خصوص نيز برخوردها بدون اغماض خواهد بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today