گلستان ما/ با پيگيري‌هاي انجام شده واقعيت اين است که مجوز آموزشي اين دانشگاه هيچ گونه مشکلي نداشته و مشکل تعطيلي آن اختلاف بر سر کاربري ملک با شهرداري مي‌باشد.

کانال تلگرامي حاجيلر در خصوص پلمپ دانشگاه ميلاد گلستان مدعي شد:

«از آنجايي که رسالت رسانه‌ها رعايت حقوق شهروندي و ايجاد امنيت رواني در جامعه و بيان واقعيت‌ها است خبرهايي در فضاي مجازي در پي تعطيلي دانشگاه ميلاد گلستان، که تنها دانشگاه غيرانتفاعي شهرستان مينودشت است و فرصت‌هاي زيادي را براي منطقه ايجاد نموده است، اين موضوع را بررسي نموده و نکات ذيل را به استحضار هموطنان عزيز مي‌رساند:

با پيگيري‌هاي انجام شده واقعيت اين است که مجوز آموزشي اين دانشگاه هيچ گونه مشکلي نداشته و مشکل تعطيلي آن اختلاف بر سر کاربري ملک با شهرداري مي‌باشد.

همزمان با خريد ملک هتل استقلال توسط دانشگاه ميلاد که مخروبه بوده و توسط بانک ملي ايران مصادره شده بود و همچنين اداراتي نظير بهداشت سازمان گردشگري و ميراث فرهنگي اماکن و ... پلمپ شده بود و در آن فعاليت‌هاي ناثوابي انجام مي‌شد، برخي از اعضاي شوراي شهر با جهت دهي پرونده اين دانشگاه را به کميسيون ماده ۱۰۰ شهرداري بوده و راي ماده ۱۰۰ صادر شد مبني بر اينکه کاربري اين ملک گردشگري است و نبايد فعاليت آموزشي انجام شود و آن را اجرا نمودند.

معمولاً در راه اندازي دانشگاهها تمامي مسئولين همکاري لازم را به عمل مي‌آورند، جاي تعجب است که شهرداري مينودشت به سرعت تخلف را شناسايي و با سرعت بيشتر، اقدام به صدور راي و اجراي آن نموده است.

با بررسي مختصر، مشخص گرديد بيش از ۲۰ مورد مشابه که داراي کاربري غير آموزشي بوده فعاليت آموزشي انجام مي‌دهند در اين شهر موجود مي‌باشد، نظير مدارس غيرانتفاعي و آموزشگاه‌هاي آزاد که برخي حدود سي سال مشغول به فعاليت مي‌باشند، سوال اينکه چرا تنها با اين دانشگاه برخورد مي‌شود؟ ناگفته نماند طبق اطلاعات غير رسمي به دست آمده در کشور بالغ بر 130 هزار مورد مشابه وجود دارد که فقط فعاليت آموزشي دارند.

با بررسي به عمل آمده از منابع موثق حدود ۲۰۰ راي کميسيون ماده، ۱۰۰ در شهرداري مينودشت صادر شده است که اجرا نشده‌اند اين سوال ديگر است که شهردار، شوراي شهر و ساير مسئولين بايد پاسخگو باشند البته در سطح استان حدود 3000  مورد راي ماده 100 صادر و اجرا نگرديده است.

در پايان با توجه به اينکه دانشگاه‌ها يک فرصت براي توسعه هر منطقه مي‌باشند از مسئولين مربوطه انتظار مي‌رود هر چه سريعتر نسبت به رفع پلمپ اين دانشگاه که مظلوم واقع شده است اقدامات لازم را نموده تا از تعطيلي آن مثل دانشگاه علمي کاربردي مينودشت و تضعيف دانشگاه آزاد جلوگيري به‌عمل آيد، چرا که اگر چنين شود در آينده‌اي نزديک اين شهر بدون دانشگاه خواهد شد.»

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today